Pasaulyje

2020.07.05 15:51

Naujausia informacija. Ispanija uždarė du regionus, Indija artėja prie COVID-19 lyderių

atnaujinta 20.40
BNS, ELTA2020.07.05 15:51

Ispanijos šiaurės vakaruose esnačiame Galicijos regione baiminantis naujo koronaviruso protrūkio įvestas karantinas.

Apie 70 tūkst. gyventojų La Marinos zonoje nebus leidžiama išvykti. Taip pat uždrausti daugiau nei 10 žmonių susibūrimai, praneša BBC.

Zona bus izoliuota mažiausiai penkioms dienoms.

Manoma, kad COVID-19 protrūkis kilo vietos baruose.

Šeštadienį Ispanija karantiną paskelbė šiaurės rytų Katalonijos regione, kur gyvena 210 tūkst. žmonių.

Indija priartėjo prie lyderių trejeto

Indija sekmadienį pranešė apie didžiausią iki šiol naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimą, ir ši 1,38 mlrd. gyventojų turinti valstybė netrukus pakeis Rusiją pirmajame šios liūdnos statistikos lyderių trejete, skelbia Indijos žiniasklaida.

Oficialiais duomenimis, sekmadienį Indija paskelbė užfiksavusi beveik 25 tūkst. naujų šios infekcijos atvejų – rekordinį jų skaičių per parą, o nuo pandemijos pradžios jų jau patvirtinta 673,2 tūkstančio. Mirčių nuo šios ligos padaugėjo 613 iki 19 tūkstančių.

Daugiausiai užsikrėtimų koronavirusu nustatyta JAV – 2,853 mln., antra – Brazilija – 1,577 mln., o Rusija – kol kas trečia – 680,3 tūkstančio.

Kinijoje koronavirusas diagnozuotas 8 žmonėms

Kinijoje COVID-19 šeštadienį buvo diagnozuotas 8 žmonėms, praneša „Reuters“.

Infekcija nustatyta dviem Pekino gyventojams, o dar šeši atvejai buvo įvežtiniai.

Nuo birželio 11 d. Pekine 334 žmonėms nustatytas koronavirusas. Sveikatos apsaugos tarnybos paskelbė, kad 47 proc. atvejų – tai Ksinfadi turgaus darbuotojai, o 98 proc. ligos atvejų yra lengvos formos ar vidutinio sunkumo.

Pekino valdžios atstovų teigimu, situacija mieste stabilizuojasi ir yra kontroliuojama.

Be to, sekmadienį Kinijoje nustatyti 7 asimptomiški COVID-19 atvejai, o šeštadienį infekcija diagnozuota 4 žmonėms, nejutusiems jokių simptomų.

Oficialiais Kinijos duomenimis, šeštadienį bendras COVID-19 apsikrėtusių gyventojų skaičius šalyje pasiekė 83 553, o mirusiųjų skaičius tebėra 4 634.

PAR – rekordinis naujų infekcijų skaičius

Pietų Afrikos Respublika (PAR) sekmadienį pirmą kartą pranešė apie daugiau nei 10 000 per parą patvirtintų naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų.

Tai reiškia, kad iš viso patvirtintų atvejų šalyje skaičius siekia 187 977 – daugiausiai iš visų Afrikos šalių.

Tuo metu mirčių skaičius Pietų Afrikos Respublikoje viršijo 3 000.

Užkrato atvejų ir toliau daugėja Gautengo provincijoje, kur įsikūręs Johanesburgas bei sostinė Pretorija, ir kuriai tenka beveik trečdalis šalyje užfiksuotų užkrato atvejų.

Pareigūnai teigė, kad valstybinėse ligoninėse mažėja vietų, o gydytojai išreiškė nerimą dėl susiklosčiusios padėties.

Afrikos žemyne iš viso patvirtinta beveik 450 000 COVID-19 atvejų.

Irane nuo koronaviruso per parą mirė 163 žmonės

Irano Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad šalyje nuo koronaviruso infekcijos per parą mirė 163 žmonės – daugiausiai nuo pandemijos pradžios vasarį, informuoja AFP.

Apie daugiausiai mirčių iki tol, 162, buvo pranešta pirmadienį. Iranas yra labiausiai Artimuosiuose Rytuose nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusi valstybė.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė spaudai Sima Sadat Lari interviu televizijai sakė, kad Irane nuo koronaviruso jau mirė 11 571 žmogus.

Ji pridūrė, kad per pastarąją parą infekcija diagnozuota 2 560 Irano gyventojų, o bendras atvejų skaičius šalyje pasiekė 240 438.

Siekiant sustabdyti koronaviruso protrūkį, žmonėms nurodyta uždarose viešose vietose dėvėti kaukes.

Didžiojoje Britanijoje po suvaržymų vėl atsidarė barai

Didžiojoje Britanijoje atlaisvinus karantino suvaržymus po trijų mėnesių pertraukos vėl atsidarė barai, informuoja AFP.

Londono ir kitų miestų gatvėse vėl būriavosi žmonės, kurie šventė „superšeštadienį“ – dieną, kai maitinimo sektorius atsidarė pirmą kartą nuo kovo mėnesio.

Žmonės, regis, pamiršo daugumą „socialinio atstumo“ taisyklių, kurias per televiziją jiems kasdien primindavo šalies valdžios atstovai. Šeštadienį Londono gyventojai užplūdo restoranus ir barus nedėvėdami kaukių.

Vienas Londone gyvenantis vyras žurnalistams sakė, kad, „kai britai susieina, jie moka puikiai leisti laiką drauge“.

Nors oficialiai tebegalioja valdžios įvesti apribojimai, kiek žmonių iš skirtingų šeimų gali susitikti vienu metu, tačiau pripažįstama, kad tai tebėra rekomendacija, ir niekas nesitiki, kad policija ims taikyti baudas.

Finansų ministras Rishi Sunakas ragino britus valgyti restoranuose ir kavinėse ir taip padėti verslui. Jis priminė, kad barai ir restoranai dažniausiai įdarbina jaunus žmones, kuriems tai paprastai būna pirmasis darbas.

Tačiau tokia žinia ne itin patiko sveikatos apsaugos ministrui Mattui Hanckockui. Pastarasis sakė nenorintis būti bambekliu ir gadinti nuotaikos kitiems, bet perspėjo, kad žmonės vis dar gali mirti nuo COVID-19 infekcijos.

Vyriausybė reikalauja, kad tarp lankytojų ir aptarnaujančio personalo būtų „minimalus kontaktas“ ir svečiai būtų aptarnaujami tik prie staliukų.

Be to, lankytojai privalo pateikti savo kontaktinę informaciją, kad su jais būtų galima susisiekti koronaviruso protrūkio atveju. Savo kontaktus gali palikti ir vienas žmogus iš draugų grupės, kuris informaciją apie COVID-19 grėsmę perduotų kitiems.

Šalyje atsidarė ne visi barai. Niukaslio savivaldybės duomenimis, miesto centre atsidaryti planavo tik 30 proc. barų.

Premjeras Borisas Johnsonas britus ragina vadovautis sveiku protu ir nepabloginti situacijos.

Pastaruoju metu vyriausybės vadovas kritikuojamas dėl netinkamo atsako į koronaviruso pandemiją, ir jo reitingai šį mėnesį smuko.

Didžiojoje Britanijoje dėl COVID-19 pandemijos mirė 44 198 žmonės – daugiau nei bet kurioje kitoje Europos valstybėje.