Pasaulyje

2015.11.12 16:19

ES sienų apsaugos agentūra skundžiasi dideliu pareigūnų stygiumi per migrantų krizę

ELTA, BNS2015.11.12 16:19

Europos Sąjungos sienų apsaugos agentūra „Frontex“ prašė sustiprinti jos pajėgas per rekordinį migrantų antplūdį, bet Bendrijos narių atsiųsti pareigūnai sudarė tik mažiau negu pusę jos prašyto skaičiaus, agentūros laikinasis vadovas sakė ketvirtadienį duotame interviu.

„Spalio pradžioje pateikėme naują prašymą suteikti išteklių – šįkart daugiausiai žmogiškųjų išteklių operacijoms Graikijoje ir Balkanuose iki sausio pabaigos“, – „Frontex“ vadovo pareigas einantis Chilis Ariasas sakė Ispanijos dienraščiui „El Mundo“.

„Nors pakartojome tą prašymą – taip pat per Europos Komisiją – iki šiol šalys narės skyrė tik 40 proc. prašytų išteklių“, – pridūrė jis.

„Frontex“ praeitą mėnesį nurodė, kad jai reikia 775 papildomų sienų apsaugos pareigūnų, kurie padėtų tvarkytis su precedento neturinčio pabėgėlių ir migrantų srauto, žmonėms masiškai bėgant iš karų, neramumų ir skurdo krečiamų Artimųjų Rytų, Afrikos ir Pietų Azijos valstybių.

Ši agentūra, kurios būstinė yra įsikūrusi Varšuvoje, koordinuoja patruliavimą ir renka žvalgybos duomenis prie ES išorinių sienų.

Praeitą savaitę „Frontex“ nurodė, kad nuo šių metų pradžios buvo užfiksuota apie 800 tūkst. „neteisėtų patekimų“ į Europos Sąjungos teritoriją.

Vengrija ir dar kelios Europos šalys į Graikiją pasiųs 300 pareigūnų

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas teigia, kad jo šalis ir dar kitos iš Rytų Europos pasiųs daugiau nei 300 policijos ir sienos apsaugos pareigūnų į Graikiją, kad šie padėtų „sustabdyti“ migrantų antplūdį, skelbia AP.

Migracijos viršūnių susitikime Maltoje dalyvaujantis V. Orbanas nurodė Vengrijos valstybinei televizijai, kad Lenkija, Čekija ir Slovakija – šalys, priklausančios vadinamajai Vyšegrado grupei, – taip pat priklauso iniciatyvai, kuria siekiama sustabdyti pabėgėlių antplūdį prie pietinių Graikijos sienų.

Premjeras nepaaiškino, ką pajėgos darys Graikijoje, kurią beveik visi migrantai pasiekia jūra mažais ir dažniausiai pavojingais laivais. Graikijos valdžia šių priemonių kol kas nepakomentavo.

V. Orbanas, kuris teigia, kad migracija visų pirma yra grėsmė Europai, pareiškė, esą Europos Sąjunga (ES) nenori sustabdyti migrantų srauto. Pasak jo, praėjusią savaitę Graikijoje vykęs keltų darbuotojų streikas, salose įkalinęs tūkstančius pabėgėlių, buvo veiksmingesnis nei ES lyderių veiksmai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.