Pasaulyje

2015.11.12 16:28

EVT pirmininkas perspėja dėl gresiančio Šengeno zonos žlugimo

BNS2015.11.12 16:28

Europos Vadovų Tarybos (ETV) pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį perspėjo, kad Europos Sąjungos Šengeno sutartis, numatanti laisvą judėjimą per jos narių vidines sienas, gali žlugti dėl besivystančios migrantų krizės padarinių.

„Šengeno gelbėjimas yra lenktynės su laiku, ir mes esame užsibrėžę laimėti šias lenktynes“, – D. Tuskas sakė baigiantis ES ir Afrikos viršūnių susitikimui Maltoje.

Šie jo komentarai nuskambėjo po žinios, kad Austrija, Vokietija, Vengrija, Slovėnija ir Švedija trečiadienį paskelbė atnaujinsiančios tikrinimus sienų perėjose, siekdamos suvaldyti į jų teritoriją plūstančių migrantų srautą.

D. Tuskas pridūrė, kad tam reikės įgyvendinti virtinę priemonių, dėl kurių buvo susitarta per pastaruosius kelis mėnesius, nors būta didelių nesutarimų tarp ES vyriausybių.

„Pirmiausia ir svarbiausia iš šių priemonių yra išorinių sienų kontrolės atkūrimas. Be efektyvios sienų kontrolės Šengeno taisyklės neišgyvens“, – kalbėjo jis.

„Mums reikia skubėti, bet be panikos“, – sakė D. Tuskas po aukščiausio lygio susitikimo su Afrikos lyderiais, prieš vėliau ketvirtadienį šaukiamą skubų ES viršūnių susitikimą Valetoje, kur tikimasi aptarti migracijos krizę ir pastangas užtikrinti susitarimą su Turkija, kad ji sulėtintų į Europą plūstančių pabėgėlių srautą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt