Pasaulyje

2020.07.04 15:38

Latvija dėl Astravo AE energijos pirkimo pozicijos nekeičia: kol kas nemato tam priežasčių

prezidentas pripažino turintis kitą nuomonę nei Vyriausybė
Edvardas Špokas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.04 15:38

Latvijos prezidentas Egilas Levitas sako, kad šalies Vyriausybė kol kas nemato priežasčių visiškai atsisakyti elektros energijos pirkimo iš Baltarusijos atominės elektrinės.

Tiesa, interviu Latvijos televizijai prezidentas pripažino, kad jo pozicija skiriasi nuo Vyriausybės.

Paklaustas, ar ne keista, kad Baltijos šalys negali pačios susitarti šiuo klausimu, Latvijos prezidentas atsakė, kad „reikia mokėti bendradarbiauti“, ir tikisi, kad kaimynių ginčą padės išspręsti Europos Komisija.

„Latvijos poziciją suformulavo Vyriausybė. Jos nuomone, tam tikromis aplinkybėmis mes kol kas neturime priežasčių visiškai, šimtu procentų, atsisakyti Astrave pagamintos elektros pirkimo. Aš turiu pasakyti, kad mano asmeninė pozicija šiek tiek skiriasi. Manau, kad Europos Komisija taip pat įsitrauks į šį nesutarimą“, – teigia Latvijos vadovas.

Lietuva siekia, kad visos trys Baltijos šalys nepirktų elektros iš baigiamos statyti Baltarusijos atominės, kol Minskas neįgyvendins visų saugumo reikalavimų. Tačiau Latvija ir Estija nenori atsisakyti elektros iš Baltarusijos. Dėl skirtingų požiūrių, Lietuvos prezidentas praėjusią savaitę nevyko į Baltijos šalių lyderių susitikimą Estijoje.

Žinios. Latvijos prezidento teigimu, nėra priežasčių atsisakyti elektros energijos iš Astravo AE