Pasaulyje

2020.07.04 10:19

Donaldo Trumpo sūnaus mylimajai nustatytas koronavirusas

ELTA, BNS2020.07.04 10:19

JAV prezidento Donaldo Trumpo vyriausiojo sūnaus mylimajai nustatytas naujasis koronavirusas. 51-erių Kimberly Guilfoyle, kuri yra Donaldo Trumpo jaunesniojo gyvenimo partnerė, iš karto izoliavosi, pranešė „The New York Times“.

Buvusi TV stoties „Fox News“ žurnalistė vyko į Pietų Dakotą, kad pasiklausytų prezidento kalbos Nepriklausomybės dienos proga. Per įprastą patikrinimą jai nustatyta infekcija.

Tokį testą turi atlikti visi asmenys, kurie, kaip tikimasi, bus netoli prezidento. D. Trumpo jaunesniojo testas buvo neigiamas, tačiau ir jis izoliavosi. K. Guilfoyle jaučiasi gerai, jai simptomai nepasireiškia, sakė D. Trumpo rinkimų kampanijos Finansų komiteto štabo vadovas.

Anot amerikiečių žiniasklaidos, K. Guilfoyle yra trečias JAV prezidentui artimas žmogus, kuriam nustatytas koronavirusas.

51 metų K. Guilfoyle buvo iš karto izoliuota po to, kai po standartinio tyrimo, kuris atliekamas visiems, kas turės artimą kontaktą su prezidentu, paaiškėjo, kad ji yra užsikrėtusi virusu, pranešė „The New York Times“.

„Ji jaučiasi gerai ir jai bus atlikti pakartotiniai tyrimai užtikrinti, kad diagnozė yra teisinga, kadangi jai nepasireiškė jokių simptomų“, – vėliau laikraščiui sakė JAV prezidento rinkimų kampanijos finansų komiteto administracijos vadovas Sergio Goras.

„Ji prevenciškai atšaukia visus planuotus renginius. Donaldo Trumpo jaunesniojo testas yra neigiamas, tačiau prevenciškai jis taip pat izoliuojasi ir atšaukia visus viešus renginius“, – sakė jis.

K. Guilfoyle yra jau trečias Amerikos prezidentui artimas asmuo, kuriam nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, pažymi Amerikos žiniasklaida.

Kiti du – asmeninis patarnautojas bei JAV viceprezidento atstovė spaudai.

Koronaviruso pandemija jau pasiglemžė beveik 130 tūkst. amerikiečių gyvybių, o neseniai užfiksuotas viruso atsigavimas „kelia riziką visai šaliai“, yra sakęs infekcinių ligų aukščiausio lygio ekspertas Anthony Fauci.

JAV yra labiausiai pandemijos paveikta pasaulio šalis. Iki šiol čia patvirtinta 2,79 mln. atvejų, per 129 400 žmonių mirė.