Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.13 12:52

Už Pietų Amerikos genties atstovų galvas kolekcionieriai moka 30 tūkst. eurų

Keturis mėnesius po Pietų Ameriką keliavusi Kristina Stalnionytė paskutines savaites nutarė aplankyti šuarus – karingiausią Pietų Amerikos gentį, kuri moterį pasitiko su šautuvais, mat už šios genties atstovų galvas kolekcionieriai moka po 30 tūkst. dolerių.

Amazonės džiunglės – viena egzotiškiausių ir pavojingiausių Žemės vietų, o čiabuviai šuarai moterį pasitiko su ginklais rankose. Tiesa, ne tik todėl, kad baltas veidas čia reiškia įsibrovėlį. Neseniai šalyje buvo sulaikyti du vyrai, gabenę nukirstas šuarų genties atstovų galvas.

Kadaise ši gentis kaip trofėjus kolekcionavo stiprių vyrų arba šamanų galvas. Kaukolės buvo reikalingos kerštingoms priešų sieloms įkalinti. Dabar kolekcionuojamos pačių šuarų galvos – sakoma, kad kolekcionieriai už tokį trofėjų pasirengę pakloti didžiules sumas.

„Už vieną nukirstą galvą kolekcionierius moka 30 tūkst. dolerių. Yra speciali technika, kuria ta nukirsta galva sumažinama. Ji gaunasi kumščio dydžio, kaip apelsinas, su tais pačiais žmogaus bruožais ir plaukais“, – pasakoja K. Stalionytė. 

Keturi mėnesiai džiunglėse ir vienos karingiausių Pietų Amerikos genties paieškos – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi