Pasaulyje

2020.07.03 17:59

Kopenhagoje vėl subjaurota „Undinėlės“ statula: pareigūnai sutrikę, kas ir kodėl galėjo tai pasielgti

BNS2020.07.03 17:59

Kopenhagoje esanti garsioji „Undinėlės“ skulptūra penktadienį buvo vėl išniekinta vandalų, tačiau policijos pareigūnai ir apžvalgininkai sutrikę, kas ir kokiu tikslu galėjo tai padaryti.

„Galime patvirtinti, kad „Undinėlė“ buvo subjaurota kažkuriuo metu iki šio ryto 9 valandos“, – sakoma Kopenhagos policijos pranešime naujienų agentūrai AFP.

„Nežinomas asmuo ant jos užrašė „Rasistinė žuvis“. Mes tiriame šį įvykį“, – nurodoma jame.

Bronzinė „Undinėlės“ skulptūra vaizduoja veikėją iš danų rašytojo Hanso Christiano Anderseno 1837 metų pasakos ir sveria 175 kilogramus. Ją sukūrė skulptorius Edvardas Eriksenas. Per daugybę metų ši skulptūra ne kartą nukentėjo nuo vandalų. 1964 ir 1998 metais buvo pavogta jos galva, o 1984 metais skulptūrai buvo nupjauta ranka.

Dažnai šie vandalizmo aktai būna susiję su kokia nors politine žinute. Sausį kažkas ant „Undinėlės“ akmens paliko užrašą „Laisvė Honkongui“. Tačiau po nakties atsiradęs naujas užrašas daugeliui kelia klausimų.

„Žinoma, apskritai, kalbant apie literatūros kūrinius, juos galima vertinti žiūrint pro įvairius akinius“, – danų transliuotojui TV2 sakė Pietų Danijos universiteto H. Ch. Anderseno centro ekspertė Ane Grum-Schwensen.

„Tačiau man tikrai sunkoka suprasti, kas tokio rasistinio yra apysakoje „Undinėlė“, – pridūrė ekspertė.

Pasak policijos, ant kitų Kopenhagoje esančių paminklų taip pat buvo palikta „įvairių frazių“. Viena tokių atsirado ant liuteronų misionieriaus Grenlandijoje Hanso Egede, kita – ant Mahatmos Gandhi skulptūros šiaurės vakarinėje sostinės dalyje.

Pasak policijos, birželio 16 dieną kažkas užrašė „rasistas“ ant 1588–1648 šalį valdžiusio Danijos karaliaus Kristijono IV paminklo.

Po afroamerikiečio George`o Floydo mirties gegužės 25 dieną Mineapolyje dėl šiurkščių policininkų veiksmų jį areštuojant, prieš rasizmą protestuojantys aktyvistai nusitaikė į istorines įžymybes daugelyje pasaulio šalių.

Populiariausi