Pasaulyje

2020.07.02 19:07

Pretendentas į Baltarusijos prezidentus Babarika kaltinamas pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir kyšio davimu

ELTA2020.07.02 19:07

Pretendentas į Baltarusijos prezidento postą Viktoras Babarika kaltinamas pagal tris šalies baudžiamojo kodekso straipsnius: pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir kyšio davimu.

Kaip pranešė „Interfax“, ketvirtadienį Minsko miesto teisme buvo svarstoma V. Babarikos gynybos apeliacija dėl jo sulaikymo teisėtumo.

Mokesčių vengimu kaltinamas ir pretendento į Baltarusijos prezidentus sūnus, jo rinkimų štabo vadovas Eduardas Babarika.

Birželio 30 d. Minsko Centro rajono teismas išnagrinėjo ir atmetė V. Babarikos skundą dėl jo suėmimo. Tada gynyba pranešė ketinanti apskųsti šį sprendimą Minsko miesto teismui.

Tėvas ir sūnus Babarikos buvo sulaikyti birželio 18 d. Pasak Baltarusijos valstybės kontrolės komiteto pareigūnų, pretendentas į prezidentus „buvo tiesioginis neteisėtos veiklos organizatorius ir vadovas“.

Birželio 19 d. Baltarusijos generalinis prokuroras Aliaksandras Koniukas pareiškė, kad banko „Belgazprombank“ bylos figūrantai „sukėlė grėsmę šalies nacionalinio saugumo interesams tiek finansų, tiek kitose srityse“.

Tą pačią dieną Baltarusijos žmogaus teisių gynėjai paskelbė V. Babariką politiniu kaliniu. Jį paleisti pareikalavo ir Europos Sąjunga.