Pasaulyje

2020.07.06 15:34

Norvegijos premjerė sveikina Lietuvą: lietuviai užima svarbią vietą Norvegijos visuomenėje

LRT.lt2020.07.06 15:34

Norvegijos premjerė Erna Solberg sveikina Lietuvą Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga. Premjerė džiaugiasi, kad šalių santykiai vis stiprėja.

Norvegijos premjerės E. Solberg sveikinimas:

Brangūs draugai,

siunčiu šilčiausius sveikinimus visiems lietuviams Valstybės dienos proga. Ačiū už Jūsų atsidavimą. Jūsų šalis susigrąžino ir atkūrė savo nepriklausomybę. Šiandien Lietuva yra svarbi pasaulinės bendruomenės narė.

Norvegijos ir Lietuvos santykiai stiprėja. Esame atsidavę savo sąjungininkams ir draugams. Dirbdami kartu visame pasaulyje ir Europoje, tuo pačiu kuriame Šiaurės šalių bendruomenę ir turime bendrų užmojų tapti klestėjimo, saugumo ir pagarbos žmogaus teisėms bei demokratijai pavyzdžiu.

Daugelis lietuvių Norvegiją pavertė savo namais kruopščiu darbu, įgūdžiais ir draugyste. Kiekvienas iš Jūsų užima svarbią vietą Norvegijos visuomenėje. Jūs padėjote dar labiau suartinti dvi šalis.

Dabar matome vilties ženklus kovoje su COVID-19 pandemija tiek Novegijoje, tiek Lietuvoje.

Ši krizė išmokė daug pamokų. Norėdami išlikti stiprūs, turime stovėti kartu. Tokias laikais kaip niekada svarbu vertinti draugus ir bendruomenę.

Aš džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad priklausome bendrai bendruomenei.

Sveikinu!