Pasaulyje

2015.11.11 21:05

Izraelis suspenduoja numatytus susitikimus su ES pareigūnais

BNS 2015.11.11 21:05

Izraelio užsienio reikalų ministerija (URM) pareiškė nedalyvausianti keliuose planuotuose susitikimuose su ES pareigūnais, kai Bendrija trečiadienį pranešė nusprendusi specialiai ženklinti produktus, importuotus iš žydų nausėdijų okupuotose palestiniečių teritorijose.

„Dėl pastarojo ES sprendimo Izraelis suspenduoja dialogą su ES įvairiuose forumuose, kurie turėjo įvykti pagal planą artimiausiomis savaitėmis“, – sakoma URM pranešime.

Kiek anksčiau Izraelis jau griežtai smerkė šį ES sprendimą kaip politiškai motyvuotą, bet dabar derybų suspendavimas yra pirma konkreti į prekių ženklinimą atsakanti priemonė.

Anksčiau Europos Sąjunga yra pareiškusi, kad jos sprendimas specialiai ženklinti produktus, importuotus iš žydų nausėdijų okupuotose palestiniečių teritorijose, buvo priimtas dėl teisinių priežasčių, susijusių su prekių kilme.

„Tai yra techninis klausimas, o ne politinė pozicija“, – Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis sakė žurnalistams, kai ES aukščiausioji vykdomosios valdžios institucija pritarė tokiam ženklinimui.

„ES niekaip nepalaiko jokio boikoto arba sankcijų prieš Izraelį“, – pridūrė jis.

V.Dombrovskis sakė, kad naujasis sprendimas yra susijęs su 28 šalių bloko, kuris yra didžiausia pasaulyje ekonomika, turinti per 500 mln. gyventojų, vartotojų teisių politika.

„Komisija pateikia rekomendacijas ES narėms ir ekonomikos veikėjams, siekdama užtikrinti produktų iš Izraelio nausėdijų kilmės ženklinimo taisyklių vienodą taikymą“, – pabrėžė V.Dombrovskis.

Pasak jo, ES sprendimas „nėra naujas teisės aktas arba nauja politika – juo paaiškinami kai kurie elementai, susiję su galiojančių ES teisės aktų interpretavimu ir veiksmingu įgyvendinimu“.