Pasaulyje

2020.07.02 06:30

Naujausia informacija. Ispanijos premjeras: šalis pasirengusi galimai naujai koronaviruso bangai

LRT.lt, BNS, ELTA2020.07.02 06:30

Ispanijos Vyriausybė pasirengusi galimam naujam koronaviruso protrūkiui šalyje. Tai ketvirtadienį interviu televizijos kanalui „La Sexta“ pareiškė Ispanijos ministras pirmininkas Pedras Sanchezas.

„Mes pasiruošę kitai bangai“, –teigė vyriausybės vadovas. Anot jo, šiuo metu padėtis, susijusi su infekcijos plitimu šalyje, kontroliuojama. „Mes turime išmokti koegzistuoti su virusu, – pridūrė premjeras. – Pavojus išliks, kol nebus vakcinos“.

P. Sánchezas pripažino, jog, atsižvelgiant į dabar žinomus faktus, Ispanijos vyriausybė vėlai įvedė aukštesnio lygio parengties režimą, kuris leido apriboti gyventojų judėjimą šalyje. Ministras pirmininkas taip pat pabrėžė, jog bus atliktas tyrimas, kad būtų nustatytas tikslus pandemijos aukų skaičius Ispanijoje.

Nuo koronaviruso plitimo pradžios šalyje buvo nustatyta apie 250 tūkst. užsikrėtimo atvejų, daugiau kaip 28,3 tūkst. pacientų mirė.

Atnaujinta 20.52

Ispanijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius viršijo 250 tūkst.

Ispanijoje nuo pandemijos pradžios nustatyti mažiausiai 250 103 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija. Pastarąją parą užfiksuoti 134 nauji atvejai.

Bendras koronaviruso aukų skaičius Ispanijoje išaugo iki 28 368. Ministerija nepateikia duomenų apie mirčių skaičių per pastarąsias 24 valandas, tik informuoja, kad per savaitę mirė 24 infekuotieji.

Mirštamumo antirekordas šalyje buvo užfiksuotas balandžio 1 d. – tada per parą mirė 950 pacientų.

Atnaujinta 20.01

Italijoje bendras koronaviruso aukų skaičius padidėjo iki 34 818

Italijoje pastarąją parą nuo koronaviruso sukeliamo susirgimo padarinių mirė 30 žmonių. Kaip pranešė ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerija, bendras koronaviruso aukų skaičius šalyje padidėjo iki 34818.

Per parą nustatytas 201 naujas užsikrėtimo atvejis, iš jų 98 užfiksuoti Italijos šiaurėje esančiame Lombardijos regione, kuris tapo infekcijos protrūkio epicentru. Bendras infekuotųjų skaičius Italijoje, įskaitant mirusius ir pasveikusius, pasiekė 240961. Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje pasveiko 191083 žmonės. Intensyviosios terapijos skyriuose gydoma kiek daugiau kaip 80 pacientų.

Italija nuo liepos 1 d. pagal antradienį priimtą ES sprendimą leido atnaujinti keliones iš ir į 14 šalių, nepriklausančių Šengeno zonai. Laisvas judėjimas su Šengeno zonos šalimis ir Didžiąja Britanija Italijoje galioja nuo birželio 3 d.

Atnaujinta 17.41

Irano prezidentas atsisako vėl įvesti karantiną, nors COVID-19 atvejų daugėja

Irano prezidentas Hassanas Rowhanis ketvirtadienį teigė, kad ir toliau išlieka priešiškai nusistatęs dėl karantino grąžinimo, nepaisant to, kad naujų per parą užregistruojamų COVID-19 atvejų skaičius yra išaugęs.

„Iki atskiro pranešimo mūsų darbotvarkėje karantino ir apribojimų švelninimo stabdymo nėra“, – teigė H. Rowhanis, o jo komentaras buvo publikuotas oficialiame prezidentūros tinklapyje.

Pasak prezidento, „šalies gyventojai turėtų prisitaikyti prie koronaviruso“.

Per pastarąsias 24 val. Irane užregistruota beveik 150 naujų COVID-19 atvejų, valstybinei televizijai sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Sima Lari. Ji tvirtino, kad bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius Irane siekia 11 106, o bendras užsikrėtimo atvejų skaičius prilygsta 232 863.

Atnaujinta 17.39

Vengrijos premjeras pareiškė, kad šalis nesilaikys ES sienų atvėrimo rekomendacijų

Vengrija nesilaikys Europos Sąjungos rekomendacijų atšaukti dėl koronaviruso įvestus kelionių iš Bendrijai nepriklausančių šalių apribojimus, ketvirtadienį pareiškė ministras pirmininkas Viktoras Orbanas.

27 valstybių Bendrija antradienį paskelbė sąrašą šalių, kur koronaviruso atvejų skaičius yra pakankamai mažas ir iš kurių keliautojai į bloką gali atvykti nuo liepos 1-osios.

„Mes negalime dabar įgyvendinti ES prašymo įsileisti piliečius iš ES nepriklausančių šalių, išskyrus Serbiją“, – sakoma V. Orbano vaizdo žinutėje socialiniame tinkle „Facebook“.

Vengrija gegužės mėnesį atidarė savo sieną su kaimynine Serbija, kur gyvena daug etninių vengrų. Tačiau kelionių apribojimų panaikinimas keliautojams iš kitų ES nepriklausančių šalių „prieštarautų Vengrijos žmonių sveikatos interesams“, nurodė V. Orbanas.

Į minėtą ES sudarytą sąrašą patenka Alžyras, Australija, Kanada, Sakartvelas, Japonija, Juodkalnija, Marokas, Naujoji Zelandija, Ruanda, Serbija, Pietų Korėja, Tailandas, Tunisas ir Urugvajus, taip pat Kinija, jeigu ji panaikins draudimus atvykti iš ES šalių.

Kitos ES narės taip pat santūriai reagavo į rekomendacijas panaikinti kelionių draudimus iš šalių, kuriose, jų požiūriu, koronaviruso atvejų skaičius vis dar yra per didelis. Austrija trečiadienį pranešė, kad laikysis ES rekomendacijų visoms šalims, išskyrus Serbiją ir Juodkalniją.

Pasak V. Orbano, Budapeštas sugrąžins „humanitarinį koridorių“, kad į kitas šalis vykstantys keliautojai galėtų kirsti Vengriją. Toks koridorius buvo suformuotas kovą, kai ES valstybės pradėjo uždarinėti savo sienas.

„Juo pasinaudoti turės visi, keliaujantys per Vengriją... Jiems nebus leidžiama išsukti iš kelio, be to, mes paliksime griežtą sienos kontrolę“, – kalbėjo premjeras.

Atnaujinta 16.37

Naujų infekcijų skaičius Izraelyje pasiekė naują paros rekordą

Naujų koronaviruso infekcijų skaičius Izraelyje pasiekė naują paros rekordą. Sveikatos ministerija trečiadienio vakarą pranešė, kad per 24 valandas registruoti 868 nauji atvejai. Tai didžiausias vienos paros rodiklis Izraelyje nuo pandemijos pradžios. Iki šiol daugiausiai infekcijų – 819 – buvo fiksuota balandžio 3 dieną.

Dėl to naktį į ketvirtadienį paskelbta apie naujus ribojimus. Mažiausiai savaitei bus izoliuoti įvairūs Lodo miesto bei Ašdodo uostamiesčio kvartalai. Nuo penktadienio penkių dienų karantinas įsigalios ir palestiniečių teritorijose.

Izraelyje ir palestiniečių žemėse pandemija pradžioje nebuvo sunki. Tačiau atšaukus ribojimus, infekuotųjų skaičius pradėjo smarkiai augti. Sveikatos ministerijos duomenimis, iki šiol Izraelyje virusas patvirtintas 26 257 žmonėms, 322 asmenys mirė. Palestiniečių teritorijose iki šiol registruoti 2 758 atvejai, aštuoni žmonės mirė.

Atnaujinta 15.53

Kazachstano eksprezidentas N. Nazarbayevas pasveiko nuo COVID-19

Buvęs Kazachstano prezidentas pasveiko nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, ketvirtadienį pareiškė jo atstovas, šiai Vidurio Azijos šaliai griežtinant karantino priemones dėl antros susirgimų bangos.

Nursultanas Nazarbayevas, kuris pirmadienį švęs 80-ąjį gimtadienį, valstybės vadovo pareigas ėjo beveik tris dešimtmečius, o pernai perdavė valdžią rūpestingai parinktam įpėdiniui Kassymui-Jomartui Tokayevui. Buvęs prezidentas iki šiol dirba keliuose įtakinguose postuose, o jo sveikatos būklė aptariama nacionaliniu mastu, nes jo mirtis galėtų turėti rimtų pasekmių šiai didžiulei naftą išgaunančiai šaliai, turinčiai daugiau nei 18 mln. gyventojų.

Atnaujinta 14.26

Kanada pratęsė draudimą įvažiuoti iš daugumos užsienio šalių dar vienam mėnesiui

Kanada dar mėnesiui – iki liepos 31 dienos – pratęsė draudimą atvykti keliautojams iš daugumos užsienio šalių. Be to, šalyje pratęstas ribojančiųjų priemonių galiojimas, siekiant užkirsti kelią įvežtiniams koronavirusinės infekcijos atvejams.

Draudimas įvažiuoti į šalį netaikomas atvykstantiesiems iš Jungtinių Valstijų, tačiau ir jiems nustatyta sąlyga bent iki liepos 21 dienos apsiriboti tik būtinomis kelionėmis. Tuo tarpu atvykti į šalį iš JAV turizmo ar poilsio tikslais taip pat draudžiama.

Kanada pranešė apie daugiau nei 100 000 užsikrėtimo COVID-19 atvejų ir daugiau kaip 8 600 mirčių – daug mažiau nei Jungtinės Valstijos, kur patvirtinta 2,6 mln. užkrato atvejų. Maždaug 37 mln. gyventojų turinčios Kanados populiacija yra gerokai mažesnė JAV, kur gyvena 329 mln. žmonių.

Reikalavimas dėl visiems atvykusiems į Kanadą taikomo privalomo dviejų savaičių karantino liks galioti iki rugpjūčio 31 dienos, pranešė Visuomenės sveikatos agentūra. Tuo tarpu Europos Sąjunga atidaro savo sienas 15 šalių, įskaitant Kanadą, kurios, kaip manoma, suvaldė viruso protrūkį.

Atnaujinta 13.29

Rusijoje per pastarąją parą nuo COVID-19 mirė 147 žmonės

Rusijoje per pastarąsias 24 val. nuo koronavirusinės infekcijos (COVID-19) mirė 147 žmonės. Kaip praneša šalies kovos su koronavirusu štabas, bendras mirusiųjų nuo COVID-19 skaičius siekia 9 683. Tuo tarpu užsikrėtusiųjų skaičius išaugo 6 760 ir pasiekė 661 165 COVID-19 atvejus. Pasveikusiųjų nuo koronaviruso skaičius Rusijoje siekia 428 978, per parą nuo COVID-19 pasveiko 6 047 gyventojai.

Atnaujinta 13.23

Indijoje koronaviruso atvejų skaičius perkopė 600 tūkst.

Remiantis Sveikatos ministerijos duomenimis, bendras užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius šalyje siekia 604 641, o mirčių nuo COVID-19 skaičius – 17 834. Indija yra ketvirta iš koronaviruso labiausiai paveiktų šalių po JAV, Brazilijos ir Rusijos.

Indija, kovo 25 d. įvedusi griežtą karantiną, nuo gegužės vidurio priemones palaipsniui švelnina. Šią savaitę atnaujinama dar daugiau skrydžių šalies viduje ir kelionių traukiniais. Vis dėlto keliose teritorijose pastarosiomis dienomis buvo įvesta naujų karantino priemonių, tarp šių teritorijų yra Mumbajus ir Čenajus.

Gyventojų septyniuose iš devynių gyvenamųjų rajonų Mumbajuje paprašyta per ateinančias dešimt dienų pasilikti namuose, teigė vieno iš Mumbajaus rajonų atstovas. Tamilnado sostinėje Čenajuje karantinas galios iki liepos 31 d.
Delyje, kuris taip pat yra užsikrėtimų epicentras, griežti apribojimai taikomi daugiau nei 260 karantino zonų. Sveikatos ministerija taip pat pranešė, kad jau pasveiko maždaug 360 tūkst. COVID-19 užsikrėtusių žmonių, taigi pasveikimo rodiklis atitinka 59 proc.

Atnaujinta 11.00

Ukrainoje per parą nustatyta 889 nauji COVID-19 atvejai

Ukrainoje vėl pagausėjo naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų: per pastarąją parą jų užregistruota 889, o 12 anksčiau užsikrėtusių žmonių mirė, rodo ketvirtadienį paskelbti atsaką į epidemiją koordinuojančios Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) duomenys.

Trečiadienį Ukrainoje buvo patvirtinti 664 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, o praeitą penktadienį buvo užfiksuotas iki šiol didžiausias jų skaičius – 1 109.

NSGT duomenimis, iki ketvirtadienio ryto Ukrainoje buvo nustatyti iš viso 45 887 COVID-19 atvejai, 1 185 pacientai mirė, dar 20 053 pasveiko, iš jų 505 – per pastarąją parą. Šiuo metu šalyje tebėra 24 649 aktyvūs koronavirusinės infekcijos atvejai – 372 pacientais daugiau nei ankstesnę dieną.

Atnaujinta 10.59

Latvijoje nustatytas vienas naujas COVID-19 atvejis

Latvijoje nustatytas vienas naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, ketvirtadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras. Per parą buvo atlikta 1 716 testų COVID-19 nustatyti, o bendras ištirtų ėminių skaičius padidėjo iki 154 494. Liga patvirtinta iš viso 1 122 žmonėms. Nuo epidemijos pradžios šalyje nuo COVID-19 mirė 30 žmonių, pasveiko 988 šia liga persirgę asmenys – 88 proc. visų užsikrėtusiųjų. Per praėjusią parą dėl COVID-19 nebuvo hospitalizuotas nė vienas pacientas. Iš šiuo metu ligoninėse gydomų keturių COVID-19 sergančių asmenų trijų būklė yra vidutinio sunkumo, vieno – sunki.

Atnaujinta 06.30

Kalifornijoje įvedami ribojimai

Kalifornija koronaviruso infekcijos plitimą vėl stabo ribojimais. 19-koje valstijos apygardų uždaryti barai, uždrausta klientus aptarnauti restoranų viduje. Gubernatoriaus įsakas galios bent tris savaites. Veiklą turi stabdyti ir vyninės, kino teatrai, muziejai. Labiausiai viruso paveikta Los Andželo apygarda.

Skaičiuojama, kad čia užsikrėtęs 1 iš 140 žmonių. Kylančius koronaviruso atvejų skaičius šiuo metu fiksuoja apie 30 šalies valstijų. Niujorko meras Bilas de Blasio pranešė, kad dėl neraminančių tendencijų, Niujorko miesto restoranams kitą savaitę dar nebus leista aptarnauti žmonių viduje. Tikslios datos, iki kada atidedamas šis žingsnis kol kas nėra.

JAV – labiausiai koronaviruso paveikta šalis pasaulyje. Čia užsikrėtusiųjų per 2,6 mln. žmonių.

Braziljoje COVID-19 pandemijos aukų skaičius viršijo 60 000

Brazilijoje naujasis koronavirusas jau pareikalavo daugiau kaip 60 tūkst. gyvybių, o daugiau kaip tūkstantis užsikrėtusiųjų mirė per pastarąją parą, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pastarąją savaitę ši Pietų Amerikos šalis registravo didžiausius pasaulyje koronavirusinės infekcijos COVID-19 aukų skaičius. Šiuo metu Brazilija pagal bendrą koronaviruso aukų ir nustatytų COVID-19 atvejų skaičių yra antra pasaulyje po Jungtinių Valstijų.

Brazilijoje kol kas nepastebima požymių, kad ligos plitimo sparta arba mirčių skaičius mažėtų.

212 mln. gyventojų turinčioje šalyje per parą nustatyta daugiau kaip 46 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų, o bendras patvirtintų užsikrėtusiųjų skaičius dabar yra 1,44 milijono. Vis dėlto analitikai mano, kad tikrieji skaičiai yra daug didesni.

Daugiausiai koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirčių (14,7 tūkst.) užregistruota daugiausiai gyventojų turinčioje San Paulo valstijoje. Rio de Žaneire jų patvirtinta daugiau kaip 10 000.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Populiariausi