Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.11 17:58

Ukrainos judėjimo „Pravyj sektor“ lyderis pranešė nebevadovausiantis

BNS 2015.11.11 17:58

Ukrainos parlamento narys Dmytro Jarošas pranešė atsisakantis nacionalinio išvaduojamojo judėjimo „Pravyj sektor“ („Dešinysis“ arba „Teisusis sektorius“) vadovo įgaliojimų.

„Aš... atsisakau nacionalinio išvaduojamojo judėjimo „Pravyj Sektor“ vadovo įgaliojimų, pasilikdamas nacionalistu, valstybininku ir revoliucionieriumi“, – trečiadienį parašė D. Jarošas socialiniame tinkle „Facebook“.

Jis pažymėjo, kad jaučia asmeninę atsakomybę dėl to, kas vyksta šioje organizacijoje, ir neketina šios atsakomybės perkelti kitiems.

„Negaliu būti „vestuvių generolu“ judėjime „Pravyj sektor“, – pridūrė D. Jarošas.

„Mane sužeidus ir prireikus ilgą laiką gydyti, aš patikėjau kai kurias vadovavimo judėjimui užduotis savo artimiausiems bendraminčiams, kurie turėjo ir turi savo požiūrį į nacionalistinio judėjimo plėtrą. Mano pozicija ne visai sutampa su dalies vadovybės siekiais“, – pareiškė parlamentaras.

Pasak jo, lapkričio 8 dieną Kijeve vyko dalies „Pravyj sektor“ vadovybės konferencija. Į platesnę vadovybę (Provod) įeinančių konferencijos organizatorių, tikslas buvo paruošti darbo medžiagą visos Ukrainos judėjimo „Pravyj sektor“ suvažiavimui ir tapti „jungiamuoju Ukrainos patriotų faktoriumi, paruošti revoliucinę pasipriešinimo išorės ir vidaus priešams koncepciją“.

„Susirinkimo iniciatoriai ir kai kurie jo dalyviai ėmėsi nelegalių funkcijų: nustatyti strateginę „Pravyj sektor“ plėtros kryptį ir išrinkti dar vieną Vadovybę, kurioje man skirtos vadovo pareigos“, – parašė D. Jarošas.

Pasak jo, nesutapus požiūriams, „esu priverstas atsisakyti konferencijos (dalyvių) pasiūlymo vadovauti šiai Vadovybei“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi