Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.11 16:47

Varšuvos centre žygiuoja nacionalistai: „Lenkija – lenkams, lenkai – Lenkijai“

BNS 2015.11.11 16:47

Varšuvos gatvėmis pajudėjo tradicinis nacionalistų žygis, rengiamas Lenkijos Nepriklausomybės dienos proga. Kol kas eisena, kurioje dalyvauja daugybė jaunų žmonių, su vėliavomis ir fakelais žygiuoja ramiai, tačiau lygšioliniai žygiai paprastai baigdavosi didesniais ar mažesniais žygio dalyvių susidūrimais su policija.

Kaip rašo newsweek.pl, šių metų Nepriklausomybės žygio organizatoriai žada, kad eitynės skirsis nuo ankstesnių metų renginių ir bus ramiausios istorijoje. Tiesa, kaip pastebi portalas, taip buvo kalbama prieš kiekvienų metų lapkričio 11 dieną.

Šiemet žygio šūkis primena Lietuvoje Kovo 11-osios proga organizuojamose eitynėse skambančias frazes: Lenkija – lenkams, lenkai – Lenkijai.

Organizatorių teigimu, renginys šįkart pradėtas anksčiau – 14 valandą vietos laiku, taip irgi siekiant ramesnių eitynių, esą šviesiu paros metu saugesni bus ir dalyviai.

„Visada norėjome, kad žygis būtų saugus, bet dėl policijos neatsargumo ar piktos valios vykdo ekscesų“, – pareiškė vienas iš rengėjų.

Nemažai žygio dalyvių neša Lenkijos vėliavas, kai kurie slepia veidus po juodomis ar raudonai baltomis kaukėmis.

Tvn24.pl teigimu, renginyje tvarką užtikrinančių policijos pareigūnų teigimu, eisenoje dalyvauja apie 25 tūkst. dalyvių, organizatoriai kalba apie dvigubai didesnį skaičių. Oficialiai jokia informacija apie skaičių nepaskelbta.

Minia skanduoja šūkius, skamba žodžiai „Lenkija tik lenkams“, „Vakar Maskva, šiandien Briuselis mums atima laisvę“. Atskirai, bet lygiagrečiai eina grupelė agresyviai nusiteikusių jaunuolių, Tvn24.pl praneša apie pirmuosius smulkius susidūrimus su teisėsauga.

Žygiuojama Varšuvos gatvėmis, kurios paprastai eitynių metu uždaromos. Galutinis taškas – šalia Nacionalinio stadiono, kur planuojamas koncertas ir pasisakymai.

Kaip tik netoli stadiono pernai kilo maršo dalyvių susidūrimai su policija, bet buvo gana ramu, ypač palyginti su 2013 metų įvykiais, kai sudeginta Lenkijos sostinę puošusi meninė instaliacija „Vaivorykštė“, akmenimis, buteliais su degiu skysčiumi apmėtyta Rusijos ambasada, po kurių tarp Lenkijos ir Rusijos kilo nemažas skandalas.

Prieš ketverius metus, kaip rašo newsweek.pl, buvo visiškai suniokota Konstitucijos aikštė, susirėmimai su policija buvo ypač nuožmūs.

Oficialūs Nepriklausomybės dienos renginiai lapkričio 11 dieną vyksta visoje Lenkijoje, Varšuvoje surengtas karinis paradas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi