Pasaulyje

2020.06.30 17:33

Erdoganas nurodė uždaryti su jo varžovu susijusį universitetą

BNS2020.06.30 17:33

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas nurodė uždaryti vieną universitetą, susijusį su jo varžovu, buvusiu ministru pirmininku, rodo antradienį paskelbtas įsakas.

Privatų Stambulo miesto universitetą 2008 metais įkūrė vienas fondas, tarp kurio įkūrėjų yra ekspremjeras Ahmetas Davutoglu, rugsėjį palikęs valdančiąją R. T. Erdogano partiją ir įkūręs savo politinę jėgą.

Šio universiteto turtas buvo įšaldytas praėjusių metų pabaigoje, kai Stambulo teismas priėmė jam nepalankų sprendimą ginče su banku „Halkbank“. R. T. Erdoganas kaltino universitetą mėginant „apgauti“ šį banką.

Tuomet iš A. Davutoglu Mokslo ir meno fondo (BISAV) buvo perimta universiteto kontrolė, o patį fondą kiek vėliau perėmė valstybė.

R. T. Erdoganas įsaką uždaryti universitetą pasirašė pirmadienį, bet jis buvo paskelbtas naktį. Jame sakoma, kad „leidimas universitetui vykdyti bet kokią veiklą atšaukiamas“.

Antradienį A. Davutoglu užsipuolė R. T. Erdoganą „dėl teiginių, kurie, kaip jis puikiai žino, yra neteisingi“.

Jis sakė, kad prezidento įsakas yra „politinio keršto“ aktas, paveiksiantis tūkstančius studentų.

„Tai yra smūgis vienai kokybiškiausių Turkijos švietimo įstaigų arba, tiksliau, Turkijos ateičiai, jaunų žmonių svajonėms ir visai Turkijos švietimo sistemai“, – teigė A. Davutoglu.

A. Davutoglu kažkada buvo artimas R. T. Erdogano sąjungininkas ir Turkijos diplomatijos vadovas, bet galiausiai jie susipyko dėl virtinės klausimų, ir premjeras 2016 metų gegužę turėjo atsistatydinti.