Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.13 16:43

Egiptas tvindo tunelius į Gazos ruožą

ELTA 2013.02.13 16:43

Egipto ir Palestinos pareigūnai teigia, kad Egipto pajėgos tyčia užtvindė po Egipto ir Gazos ruožo siena esančius tunelius, skelbia „Reuters“. 

Egipto ir Palestinos pareigūnai teigia, kad Egipto pajėgos tyčia užtvindė po Egipto ir Gazos ruožo siena esančius tunelius, skelbia „Reuters“.

Tuneliais iš Egipto į Gazos ruožą nugabenama apie 30 proc. visų prekių ir taip apeinama Izraelio taikoma blokada. „Reuters“ žurnalistai panešė matę, kaip viename tunelyje, kuriuo gabenamas cementas ir žvyras, staiga pradėjo kilti vanduo. Darbininkai turėjo sprukti, kad išsigelbėtų. Vietos pareigūnai teigia, kad egiptiečiai tyčia pumpuodami vandenį užtvindė dar du tunelius. Egipto pareigūnas anonimiškai patvirtino šiuos pranešimus.

Nuo praeitų metų rugpjūčio buvo sunaikinta dešimtys Gazos ruožą su Egiptu jungiančių tunelių. To imtasi po to, kai prie Gazos ruožo tvoros per išpuolį žuvo 16 Egipto karių. Kairas tvirtina, kad dalis kovotojų tuneliais pabėgo į Egiptą. Palestiniečiai tai neigia.

Egipto sprendimas uždaryti tunelius nustebino Gazos ruožą valdančią islamistų grupuotę „Hamas“. Ji tikėjosi, kad po to, kai Egipto prezidentu buvo išrinktas islamistas Mohamedas Mursi, santykiai su Kairu pagerės, nes jo ideologija artima „Hamas“ ideologijai.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi