Pasaulyje

2015.11.11 15:05

Gaisro Rumunijos naktiniame klube aukų padaugėjo iki 50

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.11.11 15:05

Dar keturi žmonės mirė nuo sužalojimų, patirtų per niokojantį gaisrą viename naktiniame klube Rumunijos sostinėje, o bendras tos šalies vyriausybę sužlugdžiusios tragedijos aukų skaičius išaugo iki 50, trečiadienį pranešė šaltiniai ligoninėje.

Dvi iš keturių naujausių aukų po spalio 30 dieną Bukarešte per roko grupės koncertą klube kilusio gaisro buvo gydomos Didžiojoje Britanijoje, kur buvo perkeltos praeitą savaitgalį.

Du kiti žmonės mirė Rumunijos ligoninėje.

Liepsnos sausakimšame naktiniame klube „Colectiv“ įsiplieskė koncertuojant grupei „Goodby to Gravity“, kai buvo uždegti pirotechniniai užtaisai. Kilus panikai minioje, daug žmonių nukentėjo per spūstį.

Įvykio vietoje žuvo 26 žmonės, o dar apie 200 buvo sužeisti.

Antradienį apie 12 žmonių, gydomų Rumunijos ligoninėse, tebebuvo kritinė. Dar apie 30 nukentėjusiųjų buvo išvežti gydyti į užsienio klinikas.

Ši tragedija išprovokavo masinius protestus prieš vyriausybę, kurie privertė atsistatydinti premjerą Victorą Pontą, jau anksčiau ragintą trauktis iš posto dėl bylos, kurioje jis kaltinamas mokesčių slėpimu ir pinigų plovimu.

Antradienį V. Pontos įpėdiniu buvo paskirtas buvęs Europos Sąjungos žemės ūkio komisaras Dacianas Ciolosas, kuri ketina paremti socialdemokratai.

Prezidentas Klaus Iohannis pareiškė, kad iki naujų rinkimų 2016 metais, geriausia sudaryti technokratų vyriausybę ir premjeru reikia nepriklausomo veikėjo su švaria reputacija, nesusijusio su skandalais ir galinčio suvaldyti sudėtingas situacijas.