Pasaulyje

2015.11.11 11:50

Slovėnija pradeda statyti tvorą pasienyje su Kroatija

ELTA2015.11.11 11:50

Sunkvežimiai, gabenantys spygliuotųjų vielų užtvaras, anksti trečiadienį atvyko į Slovėnijos Veliki Obrežo kaimą netoli sienos su Kroatija. Antradienį šalies vyriausybė paskelbė pradėsianti statyti „kliūtis“ pasienyje su Kroatija, kad galėtų geriau valdyti migrantų srautą, skelbia „Reuters“.

„Reuters“ fotografas pranešė, kad į įvykio vietą taip pat atvyko daug karių ir policijos pareigūnų – kai kurie iš jų sergi statyboms skirtą įrangą.

Slovėnija yra mažiausia šalis į šiaurę keliaujančių pabėgėlių ir migrantų kelyje. Apie 180 tūkst. žmonių, dauguma jų bėgančių nuo karo Sirijoje ir Afganistane, pasiekė šią Alpių valstybę nuo spalio vidurio, Vengrijai uždarius sieną su Kroatija ir tokiu būdu nukreipus pabėgėlių srautą į Slovėniją.

Premjeras Miras Ceraras antradienį pranešė, kad šalies siena ir toliau liks atidaryta, tačiau tvora padės suvaldyti žmonių antplūdį. Pasak jo, šalis neturi tiek išteklių, kad galėtų per žiemą priglausti didelius kiekius migrantų, jei Austrija nuspręstų uždaryti savo sieną.

175 policininkai iš Europos Sąjungos šalių buvo dislokuoti Slovėnijoje, kad padėtų vietos pajėgoms susitvarkyti su pabėgėlių srautu. Tikimasi, kad dar 100 atvyks per ateinančias dvi savaites.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.