Pasaulyje

2020.06.30 13:51

Viena katastrofa po kitos – Rusijos Arktyje užsidegė pavojingos atliekos

„Radio Free Europe/Radio Liberty“, LRT.lt2020.06.30 13:51

Rusijos Arkties regione įvyko trečioji aplinkos apsaugos katastrofa per mėnesį – netoli Rusijos miesto Norilsko birželio 29 d. užsiegė pramoninių atliekų sąvartynas.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Radio Free Europe/Radio Liberty“ originalus kūrinys.

Civilinės saugos tarnyba pranešė, kad 1000 kvadratinių metrų gaisras kietųjų atliekų sąvartyne vėliau buvo užgesintas.

Sąvartynas yra už kelių kilometrų nuo gyvenamųjų rajonų.

Incidentas įvyko po dviejų ekologinių nelaimių netoli pramoninio miesto, kuriame įsikūręs didžiausias pasaulyje nikelio ir paladžio gamintojas „Norilsk Nickel“.

Birželio 28 d. „Norilsk Nickel“ pripažino, kad iš vieno jų įrenginių visgi buvo pumpuojamos nuotekos į trapią Arkties aplinką. Rusijos metalurgijos milžinė pranešė nušalinusi atsakingus darbuotojus nuo pareigų.

„Greenpeace Russia“ paviešino nelegalių sąvartynų nuotraukas, kuriuose, kaip teigiama, greičiausiai yra sunkiųjų metalų, paviršiaus aktyviųjų medžiagų ir sieros rūgšties.

Nevyriausybinė aplinkos grupė teigė, kad palydoviniai vaizdai rodo, kad „Norilsk Nickel“ darbuotojai reguliariai užsiima tokiais neteisėtais veiksmais.

Rusijos tyrimo komitetas pranešė, kad pradėjo tyrimą, gavus pranešimų apie neteisėtą nuotekų išpylimą į tundrą.

Praėjusį mėnesį daugiau nei 21 tūkst. t degalų nutekėjo į vietos upę, pratrūkus dyzelino rezervuarui Rusijos kasybos konglomerato „Nornikel“ patronuojamosios bendrovės NTEK šiluminėje elektrinėje, įsikūrusios už Šiaurės poliaračio esančiame Norilske

Dėl įtarimų pažeidus aplinkos apsaugos taisykles buvo areštuoti du gamyklos vadovai ir du vyriausieji inžinieriai. Norilsko merui ir Vyriausybės inspektoriui taip pat pareikšti kaltinimai aplaidumu.

Po incidento prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė nepaprastąją padėtį, o „Norilsk Nickel“ vaodvybė pažadėjo skirti 129 mln. eurų valymo išlaidoms.

Turtingiausiam Rusijos asmeniui Vladimirui Potaninui priklauso „Norilsk Nickel“.

Vietos pareigūnai ir aplinkosaugos grupės sako, kad aplinkai atsigauti po išsiliejusių degalų gali prireikti metų.

Taip pat skaitykite