Pasaulyje

2020.06.30 08:17

Baltieji rūmai: Trumpas negavo informacijos apie Rusijos premijas Talibanui

BNS2020.06.30 08:17

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) nebuvo informuotas apie pranešimus, jog Rusija siūlė premijas su Talibanu susijusioms ginkluotoms grupuotėms už amerikiečių karių žudymą Afganistane, nes šios informacijos tikslumu abejota, pirmadienį pranešė Baltųjų rūmų atstovė.

„Žvalgybos bendruomenėje nėra konsensuso dėl šių kaltinimų“, – sakė atstovė Kayleigh McEnany.

„Iš tikrųjų esama priešingų nuomonių“, – pridūrė ji ir paneigė, kad prezidentas buvo informuotas apie šiuos skandalingus kaltinimus.

Dienraštis „The New York Times“, remdamasis neįvardytais pareigūnais, anksčiau pranešė, kad D. Trumpui buvo pranešta apie šias išvadas, bet šalies vadovas neigė gavęs tokios informacijos.

Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi ir Senato demokratų mažumos lyderis Chuckas Schumeras ragino skubiai pateikti paaiškinimą dėl šių pranešimų.

Atstovų Rūmų demokratų daugumos lyderis Steny Hoyeris sakė, kad jis ir kiti aukšto rango demokratai buvo pakviesti į Baltuosius rūmus, kad būtų supažindinti su atitinkama informacija.

K. McEnany sakė, kad per tą susirinkimą „bus paaiškinta daug melagingų pareiškimų, paskelbtų „The New York Times“.

„Prieš pasiekdama Jungtinių Valstijų prezidentą informacija yra tikrinama. Šiuo atveju ji nebuvo patvirtinta“, – aiškino atstovė.