Pasaulyje

2015.11.11 10:28

B. al-Assado režimas skelbia apie neregėtas pergales Sirijoje po Rusijos įsikišimo

DELFI.lt 2015.11.11 10:28

Po beveik dvejus metus trukusios „Islamo valstybės“ kovotojų kontrolės lapkričio 10 d. Sirijos kariams pavyko perimti šiaurinėje šalies dalyje esančią karinių oro pajėgų bazę ir išvaduoti joje buvusius karius. Sirijos vyriausybei artimas šaltinis pranešė, kad šalies kariuomenei pavyko atkovoti nuo 2013 m. puldinėjamą Kweires karinių oro pajėgų bazę Alepo provincijoje.

Tai viena didžiausių Sirijos kariuomenės pergalių nuo tada, kai rugsėjo 30 d. Rusija pradėjo rengti antpuolius iš oro tokiu būdu remdama Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimą.

Valstybinės televizijos transliuotame vaizdo įrašė iš šios oro pajėgų bazės – emocijų ir nuovargio apimtas reporteris, pranešantis gerąją naujieną, skamba pergalės dainos, vykdomi kariniai mokymai, rašo naujienų agentūra „Reuters“.

„Mes, Kweires herojai, dabar švenčiame pergalę kartu su broliais“, – telefonu sakė vienas iš išvaduotų karių.

„Šią pergalę skiriame prezidentui Basharui al-Assadui ir pažadame jam kovoti toliau, kol visa Sirija bus išlaisvinta. Neatsiklaupsime prieš „Daesh“, – patikino jis, pavartodamas arabišką „Islamo valstybės“ pavadinimą. Karinio šaltinio pateikiamais duomenimis, išvaduoti šimtai karių.

Sirijos valstybinė žiniasklaida praneša, kad B. al-Assadas padėkojo šios karinių oro pajėgų bazės vadui už karių užsispyrimą, o taip pat ir surengto puolimo vadui už prasiveržimą pro apgultį.

„Jūsų ne vienerius metus trukęs užsispyrimas liudija apie jūsų tikėjimą Sirijos kariuomene ir jos herojiškais kariais“, – Kweires oro pajėgų bazės vadui generolui majorui Montheriui Zamamui telefonu sakė B. al-Assadas. Jungtinėje Karalystėje (JK) įsikūrusi priežiūros organizacija „Sirijos žmogaus teisių observatorija“ taip pat patvirtino, kad kariai pasiekė oro bazę ir „pralaužė apgultį“.

Sirijos kariams atkovoti teritoriją padėjo iraniečių pajėgos, o taip pat ir libaniečių „Hezbollah“ kovotojai. Per penkerius metus trunkantį konfliktą nemažai teritorijos šiaurinėje Sirijos dalyje užėmė sukilėliai. Sukilėliai pretenduoja ir į kitas šalies teritorijas, o Rusijos kariniai lėktuvai per šiek tiek daugiau nei mėnesį į orą kilo per 1600 kartų.

Televizijos reportaže parodyta keliolika į karinių oro pajėgų bazę įžengiančių džiugiai nusiteikusių karių, jiems sveikinimus siunčia šeimos nariai.

„Mes kalbėjomės su juo prieš tris valandas, jis pakilios nuotaikos“, – sakė leitenanto Iyado Salameho motina.

Sirijos informacijos ministras Omranas al Zoubi gyrė karių stiprybę ir užsispyrimą ir pažadėjo kovoti toliau su teroristais – šiuo žodžiu Sirijos valdantysis režimas apibūdina visus prieš jį kovojančius sukilėlius.

Prasiveržimas pro Kweires apsuptį tapo kontrastu praėjusiais metais „Islamo valstybės“ įvykdytam Rakos provincijoje esančios Tabqa karinių oro pajėgų bazės užėmimui. Kweires bazėje nelaisvėje atsidūrusių karių šeimų nariai rengė protestus, reikalaudami, kad Sirijos valdžia įdėtų daugiau pastangų ir išvaduotų juos.

Kiek anksčiau paskelbta apie Rusijos išplatintą dokumentą, kuriame raginama užbaigti jau beveik penkerius metus Siriją krečiantį konfliktą ir per 1,5 metų parengti naują konstituciją.