Pasaulyje

2020.06.29 17:37

Rusija neigia siūliusi atlygį talibams už JAV karių nužudymą Afganistane

ELTA, BNS2020.06.29 17:37

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas pirmadienį paneigė JAV žiniasklaidos pranešimus apie tai, kad Rusija siūliusi atlygį talibams už JAV karių nužudymą Afganistane.

„Šie pareiškimai yra ne kas kitas kaip melas“, – teigė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, o jo komentarus paskelbė naujienų agentūra TASS.

D. Peskovas taip pat apkaltino Vakarų žiniasklaidą skelbiant melagingas naujienas.

JAV žiniasklaida pranešė apie įtarimus, kad Rusija slapta siūlo atlygį islamistų kovotojams, įskaitant Talibano grupuotę, kad šios rengtų išpuolius prieš JAV kariškius Afganistane. Apie tai pirmiausia pranešė „The New York Times“, remdamiesi šaltiniais JAV žvalgyboje.

Prezidentas Donaldas Trumpas teigė, kad JAV žvalgyba šios informacijos nelaikė patikima. Tai neva buvo dar viena melaginga naujiena apie Rusiją.

„The New York Times“ rašo, jog yra kelios teorijos, kodėl Rusija remtų Talibano išpuolius, įskaitant Maskvos norą užtikrinti, kad Vašingtonas ir toliau būtų įklimpęs į šį karą.

Be to, kaip manoma, Rusija gali norėti atkeršyti amerikiečiams už rusų samdinių žūtį Sirijoje, kur Maskva remia prezidentą Basharą al-Assadą.

„The New York Times“ taip pat rašo, jog Talibano operacijai vadovavo dalinys, žinomas pavadinimu G.R.U., o šis yra kaltinamas dėl serijos tarptautinių incidentų, įskaitant 2018 metų atvejį, kai Britanijoje buvo surengta ataka panaudojant cheminį ginklą. Tuomet vos ne žuvo Rusijoje gimęs dvigubas agentas Sergejus Skripalis.

Taip pat skaitykite