Pasaulyje

2015.11.11 08:45

Prancūzija skelbia užkirtusi kelią teroro išpuoliui

ELTA 2015.11.11 08:45

Prancūzijos žvalgyba, Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, užkirto kelią išpuoliui prieš karinio jūrų laivyno objektus Tulone. Spalio 29-ąją buvo sulaikytas asmuo, kuris buvo stebimas dėl radikalizmo ir islamistų rėmimo, antradienį pareiškė vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve‘as. Detaliau neįvardintas asmuo esą mėgino parūpinti medžiagų nusikaltimui.

Praėjus kelioms dienoms po sulaikymo prieš 25 metų įtariamąjį pradėtas tyrimas dėl planuotos teroro atakos prieš kareivius Tulone. Vyras į tyrėjų akiratį pateko po to, kai 2014 metų pabaigoje mėgino išvykti į Siriją.

Prancūzija, kuri keliose šalyse kariauja su islamistais, šiais metais kelissyk tapo teroristinių išpuolių taikiniu. Atakomis prieš satyrinio laikraščio „Charlie Hebdo“ redakciją sausį prasidėjo tris dienas trukusi teroro serija, nusinešusi 20 gyvybių.

Ministras B. Cazeneuve‘as pranešė apie iš viso 370 areštus, susijusius su kova su teroristais, tačiau laikotarpio nepaminėjo.

Vyriausybės vadovas Manuelis Vallsas „Twitter“ tinkle pasveikino Tulono policininkus: jie „vėl užkirto kelią teroristiniams ketinimams“.

Žinybos spėja, kad šiuo metu „Islamo valstybės“ (IS) pusėje Sirijoje ir Irake kovoja daugiau kaip 500 prancūzų. Apie 750 asmenų esą ketina vykti į regioną. Ypač didelę baimę tyrėjams kelia į šalį sugrįžę asmenys, kurie Prancūzijoje gali vykdyti išpuolius.