Pasaulyje

2015.11.10 19:39

V. Putinas niršta: grasina atsaku JAV

DELFI.lt 2015.11.10 19:39

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija imsis atsakomųjų priemonių, skirtų stiprinti strategines branduolines pajėgas. Jis pažadėjo vystyti smogiamąsias sistemas, galinčias įveikti bet kokias priešraketinės gynybos sistemas.  

V. Putino teigimu, tikrasis amerikiečių priešraketinės gynybos sistemos tikslas – neutralizuoti branduolinį Rusijos potencialą. Jis priminė, kad šios sistemos plėtojimo darbus Vašingtonas kartu su sąjungininkais tęsia nepaisant visų Maskvos pareiškimų, rašo newsru.com.

„Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai nesustabdo globalinės priešraketinės gynybos sistemų plėtojimo. Maža to, deja, neatsižvelgiama nei į mūsų susirūpinimą, nei į siūlymus bendradarbiauti“, – V. Putino žodžius cituoja naujienų agentūra „Interfaks“.

„Rusija imsis visų būtinų atsakomųjų priemonių, skirtų didinti strateginį branduolinį potencialą. Dirbsime ir su priešraketinės gynybos sistema. Pirmajame etape, kaip jau ne kartą sakėme, dirbsime ir su smogiamosiomis sistemomis, pajėgiomis įveikti bet kokias priešraketinės gynybos sistemas“, – V. Putiną cituoja naujienų agentūra „RIA Novosti“.

V. Putinas taip pat priminė, kad Maskvą ne kartą buvo mėginama įtikinti, kad JAV priešraketinės gynybos sistemos segmentas Europoje skirtas galimam Irano keliamam pavojui atremti.

„Vis dėlto mes žinome, kad situacija dėl Irano branduolinės problemos sureguliuota, pasirašyti atitinkami susitarimai. Maža to, juos patvirtino atitinkamų valstybių parlamentai. Vis dėlto priešraketinės gynybos sistemos vystomos toliau“, – pabrėžė V. Putinas. Jo teigimu, ši situacija rodo, kad Irano ir Šiaurės Korėjos keliamas branduolinis pavojus Vašingtonui tėra priedanga.

„Ne kartą esame teigę, kad tokio pobūdžio veiksmus vertiname kaip mėginimą pažeisti egzistuojantį paritetą dėl raketų su branduoliniu užtaisu, o tai iš esmės gali pažeisti globalinę ir regioninę stabilumo sistemą“, – tęsė V. Putinas.

„Tikrieji JAV ir sąjungininkų tikslai – neutralizuoti kitų be Jungtinių Valstijų ir jų sąjungininkių branduolinių ginklų turinčių valstybių potencialą. Savaime suprantama, visų pirma kalba eina apie mūsų šalį, Rusiją. Tuo pačiu siekiama įgyti lemiamą persvarą su visomis su tuo susijusiomis pasekmėmis“, – kalbėjo V. Putinas.

Jis priminė, kad per pastaruosius trejus metus Rusijos gynybos pramonė sukūrė ir sėkmingai išbandė perspektyvių ginklavimosi sistemų, galinčių vykdyti kovines užduotis ešelonuotos priešraketinės gynybos sistemos sąlygomis. „Tokios sistemos šiais metais jau pradėtos tiekti karinėms pajėgoms“, – patikino jis.