Pasaulyje

2015.11.10 20:40

A. Merkel įsitikinusi: su Londonu susitarti pavyks

BNS2015.11.10 20:40

Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį pareiškė esanti „pagrįstai įsitikinusi“, kad su Londonu galima susitarti ir išvengti galimo Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

„Kas pateikta deryboms – nėra staigmena, mes norime nagrinėti šiuos pasiūlymus, laikydamiesi į sprendimą orientuoto požiūrio“, – sakė ji, Britanijos ministrui pirmininkui Davidui Cameronui pateikus savo pasiūlymus dėl ES reformų.

„Yra keletas sudėtingų (reikalavimų), kiti – mažiau sudėtingi, bet jeigu mes laikysimės nuostatos, kad tai galime išspręsti, tada esu pagrįstai įsitikinusi, kad mums gali pasisekti“, – aiškino ji žurnalistams per spaudos konferenciją, surengtą kartu su šalyje besilankančiu Pietų Afrikos prezidentu Jacobu Zima.

Pagrindinėje savo kalboje, apibrėžiančioje po ES lyderių spaudimo pateikiamus Didžiosios Britanijos reikalavimus keistis, D. Cameronas perspėjo esąs pasirengęs „dar kartą pagalvoti“ apie Britanijos narystę bloke, jeigu nebus susitarta su Briuseliu ir kitomis 27 Bendrijos narėmis.

Tarp Londono reikalavimų yra ir šie: didesnį konkurencingumas, didesnis „sąžiningumas“ tarp euro zonos ir jai nepriklausančių valstybių, taip pat suverenumo klausimai, iš kurių pažymėtinas atsisakymas „dar glaudesnės sąjungos“.

Labiausiai ginčytinas yra reikalavimas kai kurių išmokų ES migrantams apkarpymas per pirmuosius ketverius metus Didžiojoje Britanijoje.

Populiariausi