Pasaulyje

2015.11.10 20:37

Britanijos premjeras pristatė derybų dėl tolesnės narystės ES tikslus

BNS2015.11.10 20:37

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas antradienį pareiškė, jog neabejoja, kad per derybas dėl tolesnės šalies narystės Europos Sąjungoje sąlygų pavyks pasiekti keturis svarbiausius tikslus.

Tačiau jis taip pat įspėjo, kad Jungtinė Karalystė turės „dar kartą pagalvoti“ apie narystę bloke, jei šie tikslai nebus įgyvendinti.

Pristatydamas savo tikslus derybose dėl tolesnės Britanijos narystės ES sąlygų, D. Cameronas sakė, jog tai yra „vienintelė Jungtinės Karalystės proga tai sutvarkyti“ prieš numatytą referendumą dėl galimo šalies pasitraukimo iš Bendrijos, kurį ketinama surengti iki 2017 metų galo.

Kalbėdamas Londone įsikūrusiame Karališkajame tarptautinių reikalų institute „Chatham House“, premjeras sakė, kad ES narės, išsaugojusios savo nacionalinę valiutą, turėtų būti traktuojamos taip pat, kaip euro zonai priklausančios valstybės.

Pasak D. Camerono, jei euro zonai nepriklausančios valstybės „bus nustumiamos į šalį ir sprendimai joms primetami, tuomet tai nebebus mums tinkamas klubas“.

Londono reikalavimai apima dar tris svarbias sritis: didesnį konkurencingumą, Britanijos atsiribojimą nuo „dar glaudesnės sąjungos“ ir kai kurių išmokų ES migrantams apkarpymą.

D. Cameronas sakė, jog nori, kad būtų griežčiau kontroliuojamas laisvas asmenų judėjimas 28-ias nares turinčioje Bendrijoje, ir pridūrė, jog ES turėtų imtis žingsnių spręsti „demokratinės atskaitomybės trūkumo“ problemą.

„Esu visiškai tikras, kad pasieksime susitarimą, kuris bus naudingas Britanijai ir naudingas jos ES partnerėms“, – sakė premjeras.

„Neabejoju, kad pasitelkus kantrybę, gerą valią ir įgūdžius tai gali būti padaryta“, – pabrėžė D. Cameronas.

„Tai atlikę, paversime Britaniją ir visą Europą saugesne ir labiau klestinčia ateities kartoms“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt