Pasaulyje

2015.11.10 12:07

Mirė iškilus prancūzų filosofas A. Glucksmannas

BNS2015.11.10 12:07

Prancūzų filosofas Andre Glucksmannas, rašęs apie totalitarinių sistemų – nacizmo ir komunizmo – panašumus, mirė pirmadienio vakarą, būdamas 78 metų, antradienį pranešė jo sūnus.

„Mano pirmojo ir geriausio draugo nebėra, – savo „Facebook“ paskyroje rašė Raphaelis Glucksmannas. – Man teko neįtikėtina galimybė jį pažinti, juoktis, ginčytis, keliauti, žaisti – daryti viską ir nieko – su šiuo geru ir nuostabiu žmogumi.“

Tapęs žinomu Prancūzijos intelektualų klestėjimo laikais 7-ame dešimtmetyje, A. Glucksmannas įsimintinai nutraukė ryšius su marksizmą palaikančiais kolegomis, o vėlesniais metais jo idėjos darėsi vis artimesnės dešiniajai stovyklai.

1979 metais jis ragino kitus aktyvistus, tarp jų kolegą filosofą Jeaną-Paulį Sartre`ą, prisidėti prie pastangų padėti vietnamiečiams, kurie valtimis bėgo nuo karo šioje šalyje.

Vėliau jis išsakė pritarimą JAV intervencijoms Irake ir Afganistane, taip pat užsiėmė lobistine veikla, kad padėtų čečėnams per karą su Rusijos valdžia praėjusio šimtmečio paskutinį dešimtmetį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt