Pasaulyje

2015.11.10 11:12

Prezidentės patarėjas apie korupciją Utenoje: susiduriame su įsisenėjusiu požiūriu

BNS 2015.11.10 11:12

Įtarimai korupcija premjero Algirdo Butkevičiaus sekretoriato vadovei ir Utenos merui socialdemokratui yra įsisenėjusio požiūrio į piktnaudžiavimą tarnyba rezultatas, sako prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Sarapinas.

„Akivaizdu, visgi, sakyčiau, kad čia susiduriame su įsisenėjusiu požiūriu į tas nomenklatūrines privilegijas, nepotizmą, piktnaudžiavimu tarnyba“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė patarėjas.

Jis teigė, kad dalis politikų Lietuvoje panašių atvejų nelaiko korupcijos apraiškomis, nes tie politikai, V. Sarapino manymu, korupciją suprantą „tik kaip tiesioginio kyšio davimą ar ėmimą“.

Prezidentės patarėjas pridūrė, kad tokiems atvejams „negali būti jokio pasiteisinimo“ ir kad „nereikia pykti ir kerštauti už viešumon ištrauktus faktus“.

„Reikia ieškoti įsišaknijusių problemų priežasčių ir jas bandyti šalinti“, – sakė V. Sarapinas.

Patarėjas teigė, kad prezidentūra rengia antikorupcinių sprendimų pasiūlymų paketą ir pateiks jį Seimui.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę pareiškė, kad pastarojo meto skandalai supantys socialdemokratų partiją ir „net prie premjero aplinkos priartėjęs korupcijos šešėlis menkina žmonių pasitikėjimą šalies politine sistema“.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) praėjusią savaitę pranešė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl galimo Utenos rajono savivaldybės mero socialdemokrato Alvydo Katino kyšininkavimo. Jis įtariamas iš bendrovės iš „Utenos melioracija“ reikalavęs kyšio Džuljetos Žiugždienės naudai – kad įmonė neva nemokamai suremontuotų premjero sekretoriato vadovės namą Utenos rajone.

Įtarimai dėl korupcijos pateikti A. Katinui ir D. Žiugždienei. Pastaroji praėjusią savaitę atsistatydino iš premjero sekretoriato vadovės pareigų. A. Katinas teismo sprendimu dviem mėnesiams nušalintas nuo mero pareigų. Jis neigia savo kaltę ir apskundė nušalinimą aukštesnės instancijos teismui.