Pasaulyje

2015.11.10 09:02

Europos Komisija kaltina Turkiją „sulėtinus“ reformų tempą

ELTA2015.11.10 09:02

Europos Komisija naujoje pažangos ataskaitoje kaltina Turkiją „sulėtinus“ reformų tempą. Apie tai antradienį rašo Vokietijos laikraštis „Welt“, remdamasis dokumentu, kuris turėtų būti paskelbtas antradienį, informuoja agentūra AFP.

Ataskaitoje, be kita ko, Briuselis kritikuoja Ankarą dėl „ryškaus regreso“ įgyvendinant pagrindines demokratine teises, pavyzdžiui, nuomonės ar susirinkimų laisvę.

Nauji policijos vykdomi tyrimai prieš žurnalistus, rašytojus ir socialinės žiniasklaidos vartotojus esą „kelia nerimą“. Be to, Komisija kaltina Turkiją „didėjančia netolerancija visuomeniniams protestams“ bei „ribota susirinkimų teisės interpretacija“.

Anot ataskaitos, kurdama nepriklausomą teisėsaugos sistemą, Turkija trypčioja vietoje, šioje srityje pažangos esą nėra nuo 2014-ųjų. Taip pat „nepakankamos“ Turkijos pastangos kovojant su korupcija.

Europos Komisija, pasak „Welt“, kritikuoja ir „stagnaciją“ kurdų klausimu. Ji ragina Turkiją susitaikyti su kurdais. „Būtina“ atnaujinti taikos procesą“, – laikraštis cituoja pažangos ataskaitą.

Tačiau Briuselio pranešime yra ir pagyrų Ankarai, tarkim, už „ryškias pastangas“ priimant Sirijos pabėgėlius. Ataskaitoje teigiamu aspektu tai pat pabrėžiama šalies ekonomikos plėtra.

Europos Komisija antradienį pristatys savo kasmetinę pažangos ataskaitą apie Turkiją ir kitas šalis kandidates. Komisija sulaukė kritikos, kad Turkijos pažangos ataskaitos nepaskelbė prieš lapkričio 1-ąją vykusius parlamento rinkimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.