Pasaulyje

2015.11.10 07:44

J. Olekas dalyvaus Baltijos ir Šiaurės šalių gynybos ministrų susitikime

ELTA 2015.11.10 07:44

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas lapkričio 10–11 dienomis Stokholme dalyvaus Šiaurės-Baltijos (NB8) ir Šiaurės grupės šalių gynybos ministrų susitikime.

Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrai aptars saugumo situaciją Baltijos jūros regione, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą, regioninio bendradarbiavimo stiprinimą tarp NATO ir NATO partnerių, dalyvavimą tarptautinėse operacijose.

Susitikimo metu J. Olekas pristatys Lietuvos ir Švedijos parengtus pasiūlymus dėl Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo stiprinimo saugumo srityje. Šiais pasiūlymais siekiama stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą tokiose srityse, kaip hibridinės grėsmės, kibernetinis saugumas, bendros pratybos ir operacijos, ginkluotės modernizavimas ir įsigijimas, dalyvavimas Šiaurės-Baltijos paramos, pagal kurią yra teikiama pagalba Gruzijai ir Ukrainai, programoje bei kitose srityse.

J. Olekas taip pat susitiks su Norvegijos gynybos ministre Ine Eriksen Soereide.

Tradiciškai Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimuose dalyvauja Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos gynybos ministrai ir Islandijos užsienio reikalų ministerijos Gynybos departamento vadovas. Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikime, be minėtų valstybių, taip pat dalyvauja Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų ir Lenkijos gynybos vadovai.