Pasaulyje

2015.11.10 07:15

D. Cameronas turėtų pateikti reikalavimus ES dėl pokyčių, kurių norėtų Londonas

Antradienį Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas turėtų pateikti reikalavimus Europos Sąjungai dėl pokyčių, kurių norėtų Londonas.

Britanijos konservatorių vadovas laimėjo rinkimus, pažadėjęs iki 2017 m. pabaigos surengti referendumą dėl Britanijos likimo Europos Sąjungoje, bet iki šiol taip ir neįvardijo konkrečių sutarčių pakeitimų.

Taigi reikia tikėtis, kad antradienį oficialiame laiške, kurį gaus Europos Vadovų Tarybos prezidentas Donaldas Tuskas, britų premjeras bus konkretesnis, nes, pavyzdžiui, pirmadienį Britanijos pramonininkų konfederacijos susitikime D. Cameronas apie savo reikalavimus vėl pasisakė labai miglotai. 

„Noriu, kad galėtume gyventi mes ir galėtų gyventi Europa, ir esu įsitikinęs, kad tai pasiekiama, nes galiausiai būtent to reikia Britanijai ir tai netrukdo kitoms Europos šalims. Galiausiai vėl grįžtame prie žodžio „lankstumas“ – jei esate organizacijos narys ir norite kokių nors pokyčių, ji turi būti pakankamai lanksti, kad tokių pokyčių duotų, ypač turint omenyje dvi visiškai skirtingas šalių kategorijas. Dabar turime krūvą šalių, kurios turi valiutą eurą ir siekia gilesnės integracijos, ir tam reikės naujų pokyčių. Ir turite kitą krūvą šalių, be euro ir, mano nuomone, mes visada būsime ne euro zonoje, taigi turime būti užtikrinti, kad turėsime tokio lankstumo“, – sako Britanijos premjeras D. Cameronas.