Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.09 20:02

Rusija pripažino: lainerio katastrofa Egipte galėjo būti teroristinis aktas

DELFI.lt 2015.11.09 20:02

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad Rusijos lėktuve „Airbus A321“, kuriam sudužus Sinajaus pusiasalyje žuvo 224 žmonės, galėjo būtų surengtas teroristinis aktas.

„Teroristinio akto tikimybė, žinoma, išlieka tarp to, kas įvyko, priežasčių, – per interviu „Rossiskaja gazeta“, kuris pasirodys lapkričio 11 dieną, teigė D. Medvedevas.

Kiek anksčiau laikraštis „Kommersant“ rašė, kad teroristinio akto versiją oficialiai bus galima patvirtinti tik po laboratorinės triukšmo, kuris girdisi pokalbių įrašymo prietaisų medžiagoje, ekspertizės. Jokių formalių priežasčių kelti bylą dėl teroristinio akto kol kas nėra.

Rusijos skrydžių bendrovės „Kogalymavia“ lėktuvas A321, skridęs iš Šarm aš Šeicho į Sankt Peterburgą, sudužo spalio 31 dieną. Lėktuvu skrido 217 keleivių ir septyni ekipažo nariai – visi žmonės žuvo.

DELFI primena, kad pirmadienį Didžiosios Britanijos žiniasklaida paskelbė įtariamo Rusijos lėktuvo „А321“ sprogimo organizatoriaus vardą. Laikraštis „The Sunday Times“ tvirtina, kad išpuolį organizavo Sinajaus pusiasalyje veikiantis „Islamo valstybės“ sparnas „Wilayat Sinai“ ir jo vadovas Abu Osama al-Masri. Jis anksčiau prekiavo drabužiais, paskui pasitraukė į pogrindį.

Laikraštis tvirtina, kad Didžiosios Britanijos valdžia ne tik patvirtino A. O. al-Masri, kaip įtariamąjį, bet ir pažadėjo Egipto ar Rusijos jėgos struktūroms padėti jį sugauti ar likviduoti. Tai gali pareikalauti įtraukti į šią operaciją Didžiosios Britanijos specialiosios paskirties „SAS“ karius.

Praeitą savaitę Egipto specialiosios tarnybos pradėjo analizuoti Šarm aš Šeicho oro uosto stebėjimo kamerų įrašus, darytus lėktuvo A321 pakilimo dieną. Pagrindinis pareigūnų tikslas – nustatyti, ar į lėktuvą buvo patekę įtartinų asmenų. Jie taip pat renka duomenis apie visus, kurie prieš pakilimą buvo lėktuvo viduje.

Skelbiama, kad atliekama detali analizė degalų, kurie buvo naudojami lėktuve, apklausti ir maistą tiekiančios bendrovės atstovai.

Savaitgalį Egipto pareigūnai pareiškė: tikimybė, kad Rusijos lėktuve „Airbus А321“, nukritusiame Sinajaus pusiasalyje, sprogo bomba, siekia net 90 proc. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi