Pasaulyje

2015.11.09 14:22

Mianmaro opozicijos lyderės Aung San Suu Kyi partija skina pirmąsias pergales

BNS 2015.11.09 14:22

Mianmaro opozicijos lyderės Aung San Suu Kyi prodemokratinei partijai atiteko beveik visos vietos iš pirmųjų apygardų, kuriose jau suskaičiuoti savaitgalį vykusių rinkimų rezultatai.

Opozicija viliasi po šių rinkimų ateiti į valdžią ir nutraukti dešimtmečius trukusį kariškių valdymą.

Jos viltis stiprina pareigūnų paskelbti duomenys apie balsavimą Jangone, remiantis kuriais, Aung San Suu Kyi Nacionalinė lyga už demokratiją (NLD) iškovojo pergalę 15-oje iš 16-os apygardų, kur jau suskaičiuoti rezultatai.

Kiek anksčiau partijos atstovas spaudai Winas Hteinas naujienų agentūrai AFP sakė, kad neoficialūs duomenys rodo, jog NLD visoje šalyje turėtų iškovoti daugiau negu 70 proc. vietų.

Jis nepatikslino, ar toks vietų skaičius garantuotų NLD valdžią sudėtingoje Mianmaro politinėje sistemoje.

NLD reikia užsitikrinti 67 proc. vietų, kad parlamente turėtų daugumą. Tai leistų opozicijai aplenkti valdančiąją Sąjungos solidarumo ir vystymosi partiją (USDP) bei jos sąjungininkus kariškius, kuriems parlamente skirta ketvirtis vietų pagal konstituciją, parengtą siekiant užtikrinti armijai lemiamą balsą šalies politinėje ateityje.

Kariškių remiama USDP, kurioje apstu buvusių armijos kadrų, pareiškė, jog yra pasirengusi sutriuškinimui Jangone, o kelios įtakingiausios partijos figūros, įskaitant jos pirmininką, jau patyrė pralaimėjimą.