Pasaulyje

2015.11.09 11:46

D. Britanija nustatė pagrindinį Rusijos lėktuvo susprogdinimo įtariamąjį

15min.lt 2015.11.09 11:46

Šaltiniai iš Didžiosios Britanijos vyriausybės pareiškė, kad jau nustatytas pagrindinis Rusijos keleivinio lėktuvo „Airbus A321“ susprogdinimo virš Sinajaus pusiasalio Egipte įtariamasis.

Kaip rašo „The Sunday Times“, Britanijos žvalgyba išsiaiškino, kad teroro išpuolio organizatorius yra 42 metų Abu Osama al Masri, teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ atšakos „Wilayat Sinai“, veikiančios Egipte, vadovas.

A. O. al Masri nurodymu vienas iš teroristinės grupuotės narių „buvo infiltruotas į Šarm aš Šeicho oro uosto darbuotojų sąrašą ir įnešė bombą į bendrovės „Kogalymavia“ avialainerio bagažo skyrių“, teigiama straipsnyje. Britanijos žvalgybininkai taip pat tvirtina, kad teroristų agentas liko dirbti oro uoste ir toliau kelia pavojų kitų lėktuvų saugumui.

Sekmadienį televizijos kanalas CNN pranešė apie Izraelio žvalgybos indėlį aiškinantis „Airbus A321“ avarijos priežastis. CNN šaltinis, dirbantis JAV diplomatinėje tarnyboje, papasakojo, kad Izraelio žvalgyba praėjusią savaitę perėmė „Islamo valstybės“ teroristų tarpusavio susirašinėjimo žinutes. Gauta informacija leidžia manyti, kad aviakatastrofos priežastis – teroristinis išpuolis. Vėliau žydai šia informacija pasidalijo su JAV ir Didžiosios Britanijos specialiosiomis tarnybomis. Tačiau Rusija ir Egiptas, atliekantys katastrofos tyrimą, jokios informacijos iš Izraelio negavo.

Vokietijos vyriausybės atstovai taip pat mano, kad lėktuvą susprogdino „Islamo valstybės“ teroristai, rašo „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung“. Pasak aukšto Vokietijos specialiųjų tarnybų pareigūno, „visi turimi duomenys tai patvirtina“. Pasak jo, greitis, kokiu ėmė žemėti lėktuvas, taip pat ir tai, kad skrydžio registratorius prieš tai neužfiksavo jokių nesklandumų, versiją, jog lėktuvas buvo susprogdintas, „daro labai įtikinamą“.

Rusijos lėktuvas „Airbus A321“, skridęs iš Egipto kurorto Šarm aš Šeicho į Sankt Peterburgą, sudužo spalio 31-ąją. Žuvo visi 224 juo skridę žmonės.