Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.09 08:15

JAV lankosi Izraelio premjeras

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.11.09 08:15

Pirmadienį Jungtinėse Amerikos Valstijose su oficialiu vizitu viešės Izraelio premjeras. Tai pirmas Benjamino Netanyahu vizitas po to, kai Vašingtonas patvirtino susitarimą su Iranu dėl Teherano branduolinės programos. 

Šis susitarimas sulaukė griežtos kritikos iš Izraelio, ir sukėlė įtampą draugiškuose JAV ir Izraelio santykiuose.

Manoma, jog šiuo vizitu B. Netanyahu siekia atkurti dvišalį pasitikėjimą. Taip pat Izraelio ministras pirmininkas tikisi, jog susitikimo metu pavyks toliau susitarti dėl žadėtos Vašingtono paramos Izraelio saugumui stiprinti.

Planuojama, kad B. Netanyahu ir Barackas Obama aptars susitarimą su Iranu, padažnėjusius išpuolius Izraelio–Palestinos konflikte ir kitus Artimųjų Rytų saugumo klausimus, tarp jų ir kovą su vadinamąją „Islamo Valstybe“ bei situaciją Sirijoje.

B. Obama taip pat nori toliau aptarti B. Netanyahu poziciją dėl galimo dviejų-šalių sprendimo Izraelio–Palestinos konflikte, nors susitarimas šiuo klausimu yra mažai tikėtinas iki B. Obamos kadencijos pabaigos.

Per šią kelionę B. Netanyahu taip pat planuoja susitikimus su organizacijomis, siejamomis ne tik su respublikonų, bet ir demokratų partijomis. Tai dar vienas ženklas, jog Izraelio ministras pirmininkas yra pasiruošęs atkurti santykius su demokratų partija, kurią jis griežtai smerkė dėl pozicijos Irano klausimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi