Pasaulyje

2015.11.09 11:46

Ekspertai: 90 proc. tikimybė, kad sudužusiame Rusijos lėktuve buvo bomba

BNS 2015.11.09 11:46

Tyrėjai teigia esantys 90 procentų tikri, kad garsas, likus kelioms sekundėms iki sudužimo, girdimas Egipte nukritusio Rusijos lėktuvo juodosios dėžės įraše, yra sukeltas sprogusios bombos, informuoja „Sky News“.

„Prietaisų parodymai ir juodosios dėžės įraše girdimo garso analizė rodo, kad tai buvo bomba“, – „Reuters“ sakė vienas iš Egipte esančios tyrėjų komandos narių.

JAV ir Britanija jau anksčiau yra pareiškusios, kad praėjusį šeštadienį aviakatastrofą tikriausiai sukėlė sprogstamasis užtaisas orlaivyje. „Islamo valstybė“ jau prisiėmė atsakomybę dėl išpuolio.

Kaip AP pasakojo septyni pareigūnai, Egipto Šarm aš Šeicho kurorto oro uoste jau seniai gausu saugumo spragų: čia prastai veikia bagažo skenavimo įrenginiai, apieška prie įėjimų prie vartų vykdoma atmestinai, o pareigūnai yra linkę imti kyšius. Anot jų, mažus atlyginimus gaunantys oro uosto policininkai, dirbantys su rentgeno spindulių aparatais, vos už dešimtį eurų praleisdavo lagaminus, prikimštus ginklų ar narkotikų.

Sekmadienį Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas pareiškė, kad dėl pastarosios nelaimės turi būti sugriežtintas skrydžių saugumas.