Pasaulyje

2015.11.08 15:27

Popiežius smerkia konfidencialių Vatikano dokumentų nutekinimą

BNS 2015.11.08 15:27

Popiežius Pranciškus sekmadienį žadėjo tęsti reformas Bažnyčioje nepaisant to, ką pavadino „apgailėtinais“ nutekinimais, atskleidusiais jo pasipiktinimą nekontroliuojamomis Vatikano išlaidomis.  

„Noriu patikinti jus, jog šis liūdnas faktas nesutrukdys man (vykdyti) reformų, kurios bus tęsiamos su mano bendradarbiais ir visų jūsų parama“, – sakė jis po „Viešpaties Angelo“ maldos.

Popiežius kalbėjo pirmą kartą nuo to laiko, kai praėjusį savaitgalį Vatikano pareigūnai suėmė italų viešųjų ryšių konsultantę ir ispanų prelatą, įtariamus dėl konfidencialių Vatikano dokumentų pavogimo ir nutekinimo žiniasklaidai.

Kaip nurodoma, tai 54 metų monsinjoras Lucio Angelis Vallejo Balda (Lusijus Anchelis Valjechas Balda), dirbęs popiežiaus Pranciškaus įkurtoje komisijoje, turinčioje jį konsultuoti apie Vatikano ekonomikos reformą, ir kita komisijos narė – Francesca Chaouqui (Frančeska Šauki), dėl įspūdingos išvaizdos praminta „sekso bomba“.

„Žinau, kad daugelis jūsų esate sutrikę dėl nesenų naujienų apie slaptus Šventojo Sosto dokumentus, kurie buvo paimti ir publikuoti“, – sakė Pranciškus.

„Šių dokumentų publikavimas buvo klaida. Tai buvo apgailėtinas aktas, kuris nepadeda“, – pridūrė jis.