Pasaulyje

2015.11.08 12:44

JAV kariškiai rengia naujus planus Rusijos agresijai suvaldyti

BNS 2015.11.08 12:44

Jungtinės Valstijos adaptuoja savo „operatyvinę poziciją“ Rusijos agresijai atremti, šeštadienį pareiškė gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.

„Mes adaptuojame savo operatyvinę poziciją ir planus nenumatytiems atvejams, siekdami – patys ir su sąjungininkais – atgrasyti Rusijos agresiją ir padėti mažinti sąjungininkų ir partnerių pažeidžiamumą“, – sakė A. Carteris per gynybos forumą Ronaldo Reagano prezidentinėje bibliotekoje Kalifornijoje.

A. Carteris nurodė, kad Jungtinės Valstijos modernizuoja savo branduolinį arsenalą, investuoja į naujas technologijas, tokias kaip bepiločiai lėktuvai ir naujas tolimųjų nuotolių bombonešis, taip pat – lazeriai, bėginis masės greitintuvas ir naujos elektroninio karo sistemos.

Gynybos vadovas užsiminė apie papildomus naujus ginklus, kurie bus „stebinantys“ ir kurių jis „čia negali apibūdinti“.

Be to, amerikiečiai „modernizuoja savo operatyvinius planus dėl atgrasymo ir gynybos, atsižvelgiant į pasikeitusį Rusijos elgesį“, sakė A. Carteris.

„Galiausiai, mes veikiame kitus JAV vyriausybės pajėgumus, kad įtrauktume informacijos kampanijas ir užtikrintume, kad tiesa prasiveržtų, ir fokusuotas sankcijas, kurios turėjo poveikį Rusijai“, – sakė jis.

A. Carteris į svarbius JAV politikus ir veikėjus iš gynybos sektoriaus kreipėsi per Reagano nacionalinį gynybos forumą, kurį surengė Simi Valyje įsikūrusi minėta biblioteka.