Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.09 11:47

Aiškėja naujos detalės: Egipto oro uoste neveikė technika, buvo imami kyšiai

DELFI.lt 2015.11.09 11:47

Šarm el Šeicho oro uoste senokai buvo spragų saugumo patikros sistemoje – bagažo skenavimo prietaisas dažnai nefunkcionuodavo, o patikra, ar nesinešama maisto ir pan. dažnai būdavo atliekama atmestinai, teigė apsaugos pareigūnai „The Associated Press“ (AP).

Saugumo patikra Šarm aš Šeicho ir kituose Egipto oro uostuose tapo didžiausiu rūpesčiu po spalio 31 d. Rusijos keleivinio lėktuvo katastrofos, įvykusios po 23 min. išskridus iš Šarm aš Šeicho oro uosto, kuri nusinešė visų lėktuvu skridusių 224 žmonių gyvybes.

JAV ir Britanijos tyrėjai mano, jog į lėktuvą buvo įnešta bomba. Rusija sustabdė skrydžius į Egiptą, kol nebus sustiprinta saugumo patikra oro uostuose, rašo The Business Insider.

Septyni pareigūnai iš Šarm aš Šeicho oro uosto papasakojo AP apie saugumo patikros trūkumus, tiesa, kabėjo anonimiškai, nes neturi įgaliojimų bendrauti su žiniasklaida. Keli iš jų minėjo, jog vadovybei buvo pranešta apie prastai veikiantį bagažo skenavimo prietaisą, tačiau jo nepakeitė.

Vienas pareigūnas sakė, kad mažą atlyginimą gaunantys policininkai, stebintys skenavimo prietaisus, imdavo kyšius: „Neįsivaizduojate, kiek kartų rasdavau krepšių, pilnų narkotikų ar ginklų, kuriuos jie praleisdavo už 10 eurų ar panašiai.“

Bagažas tikrinamas skenavimo aparatu, o rankinis bagažas tikrinamas kitu skenavimo aparatu prieš sėdant į lėktuvą. Deja, bagažo, kuris gabenamas lėktuvo bagažinėje, skenavimo aparatas dažnai neveikia, pabrėžė visi kalbėję oro uosto pareigūnai AP.

Vienas teigė, kad 10 metų senumo skenavimo aparatai genda, nes operatoriai nemoka tinkamai jais naudotis. Pareigūno nuomone, tai veikiau „žmogiško kvailumo“ nei techninių gedimų problema. „Mačiau, kaip juos išjungdavo, kad sutaupytų elektros“, – sakė jis.

Kitas pareigūnas nurodė, kad prieš atvykus tarptautiniams ekspertams tikrinti saugumo, skeneris puikiai veikdavo.

Praėjusį penktadienį Rusija pasekė Britanijos pavyzdžiu (kuri sustabdė skrydžius į Šarm aš Šeichą) ir sustabdė visus skrydžius į Egiptą. Airija irgi sustabdė skrydžius į kurortą, o nemažai Vakarų Europos vyriausybių rekomendavo savo piliečiams nevykti į Egiptą.

Tušti užsakomųjų skrydžių lėktuvai iš Rusijos skrido į Šarm aš Šeichą parsigabenti rusų ir britų turistų. Tiesa, saugumo sumetimais, lėktuvai neėmė lagaminų į bagažo skyrių.

Šiuo metu Šarm aš Šeiche apklausiami visi oro uosto darbuotojai, dirbę tada, kai išskrido vėliau katastrofą patyręs Rusijos lėktuvas.

Katastrofos priežastis padės tirti FTB

Independent.co.uk informuoja, kad FTB sutiko padėti Rusijos pareigūnams tirti lėktuvo katastrofos virš Sinajaus pusiasalio priežastis.

Vieni amerikiečių pareigūnai teigė, jog rusai nori padėti atlikti teismo medicinos tyrimą, siekiant nustatyti lėktuvo katastrofos priežastis, kiti sakė, kad rusų pareigūnų prašymas buvo abstraktesnis.

Dauguma lėktuvo nuolaužų išsimėčiusios aštuonių kvadratinių mylių plote dykumoje, bet kelios lėktuvo dalys išgabentos į Rusiją tirti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi