Pasaulyje

2015.11.08 10:35

Mirė buvęs Izraelio prezidentas Y. Navonas

ELTA 2015.11.08 10:35

Sulaukęs 94-erių metų mirė buvęs Izraelio prezidentas Yitzhakas Navonas. Apie politiko mirtį šeštadienį pranešė jo šeima, rašo „The Telegraph“.

Jis buvo penktasis Izraelio prezidentas.

Y. Navonas buvo pagrindinis Izraelio įkūrėjo Davido Ben-Guriono pagalbininkas. Vėliau jis pradėjo savo politinę karjerą Izraelio Darbo partijoje. Nuo 1978 m. iki 1983 m. buvo šalies prezidentu, o vėliau ilgą laiką dirbo Izraelio švietimo ministru. 1992 m. Y. Navonas nutraukė aktyvią politinę veiklą ir tapo populiariu rašytoju ir dramaturgu.

Izraelio Darbo partijos lyderis Izaokas Hercogas buvusį prezidentą prisimena kaip Izraelį įkūrusios kartos veikėją, „kuris savo rankomis pastatė Izraelio namus“. Kiti politiniai šalies lyderiai Y. Navoną apibūdina kaip nuosaikų balsą, kurio labai trūksta šiomis dienomis.

Y. Navonas gimė Jeruzalėje, žydų sefardų šeimoje, kuri yra kilusi iš Ispanijos žydų, iš šalies išvarytų per 1492 m. inkviziciją.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą Izraelio Valstybės Prezidentui Reuvenui Rivlinui dėl buvusio šalies vadovo Yitzhako Navono netekties.

„Ilgus metus savo valstybei rūpestingai ir atsakingai tarnavęs Prezidentas Yitzhakas Navonas Izraelio žmonių atmintyje išliks kaip ypač gerbiamas ir mylimas vadovas. Tiek savo politine, tiek viešąja ir švietėjiška veikla jis siekė taikos ir statyti tiltus tarp visų tautybių ir tikėjimų Izraelio žmonių“, – rašoma šalies vadovės užuojautoje.

Prezidentė pareiškė užuojautą Y. Navono šeimai, artimiesiems ir visam Izraeliui.