Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.07 19:12

Suomijos koalicija baigė ginčą dėl reformų

BNS 2015.11.07 19:12

Suomijos valdančioji koalicija šeštadienį pareiškė sudariusi susitarimą dėl sveikatos apsaugos sistemos reformų, užbaigdama vidinį ginčą, kuris grasino sužlugdyti dar tik šešis mėnesius dirbančią vyriausybę.

Suomijos premjeras Juha Sipila, 54 metų Centro partijos lyderis, ketvirtadienio vakarą perspėjo, kad jo atsistatydinimas yra „labai tikėtinas“, nes nesiseka išspręsti nesutarimų dėl ilgai planuotų reformų.

Panašu, kad tas grasinimas atnešė vyriausybės vadovui palankių rezultatų.

„Vyriausybė pasiekė susitarimą dėl sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos sistemos reformos“, – sakoma koalicijos pranešime.

Sveikatos apsaugos sistemos pertvarka, vadinama svarbiausia dešimtmečio reforma, seniai kiršina suomių politikus. J. Sipila Centro partija nesutarė su viena iš dviejų koalicijos partnerių, konservatyviąja Nacionaline koalicija, kuri yra trečioji pagal dydį partija Suomijoje.

Labiausiai ginčytasi dėl sveikatos sistemos centralizavimo lygio.

Dabar jau sutarta sumažinti rajonų skaičių šakyje – vietoj 200 suformuoti 18 rajonų, bet ne penkis, kaip reikalavo Nacionalinė koalicija.

J. Sipila, verslininkas, turintis nedidelį politiko patirtį, balandį laimėjo rinkimus, žadėdamas imtis ryžtingų reformų, kad būtų paskatintas ekonomikos augimas.

Ankstesnė kairiųjų ir dešiniųjų vyriausybė atidėjo sveikatos sistemos pertvarką dėl nesutarimų tarp partijų ir būgštavimų dėl kai kurių jos aspektų atitikimo konstitucijai.

Pusšešto milijono gyventojų turinti Suomija garsėja dosniomis socialinėmis garantijomis, bet jos visuomenė sparčiai sensta, be to, pagal gyventojų tankumą Suomija yra viena rečiausiai apgyvendintų Europos šalių ir daug suomių gyvena mažose ir atokiose bendruomenėse.

Nuo 2012 metų Suomija išgyvena recesiją, dėl kurios kaltinami mažėjantis jos konkurencingumas, visuomenės senėjimas ir pagrindinių šalies prekybos partnerių – Rusijos ir Europos Sąjungos – ekonominės problemos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi