Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.07 18:53

Žiniasklaida: Vokietijos žvalgyba „sistemingai šnipinėjo“ sąjungininkus

BNS 2015.11.07 18:53

Vokietijos slaptoji tarnyba „sistemingai šnipinėjo“ savo sąjungininkus ir įvairias tarptautines organizacijas, kaip, pavyzdžiui, Raudonasis Kryžius, šeštadienį pranešė savaitgalis „Der Spiegel“.

Vokietijos žvalgybos agentūra BND jau anksčiau buvo apkaltinta šnipinėjusi Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos ir prezidentūros pareigūnus, taip pat Europos Komisiją. Manoma, kad tai buvo daroma bendradarbiaujant su JAV Nacionalinio saugumo agentūra (NSA).

Visuomeninis radijas „RBB“ ir portalas „Spiegel Online“ anksčiau tvirtino, kad BND savo iniciatyva taip pat šnipinėjo kai kurių „Europos valstybių ir sąjungininkių“ ambasadas bei administracijas.

„Der Spiegel“, neįvardydamas jokių šaltinių, šeštadienį rašė, kad „BND sistemingai visame pasaulyje šnipinėjo „sąjungininkus“, tarp kurių buvo ir JAV, Lenkijos, Austrijos, Danijos ir Kroatijos užsienio reikalų ministerijos“.

Savaitraštis nurodė, kad tarp agentūros taikinių buvo JAV delegacija prie Europos Sąjungos Briuselyje ir prie Jungtinių Tautų Niujorke, JAV Iždo departamentas, taip pat kelios ambasados Vokietijoje – JAV, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Portugalijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Šveicarijos, Austrijos ir Vatikano atstovybė.

Be to, BND šnipinėjo Ženevoje įsikūrusį Tarptautinį Raudonojo Kryžiaus Komitetą (TRKK) ir humanitarinės pagalbos organizaciją „Oxfam“, teigia „Der Spiegel“.

Vokietija įtūžo, kai buvusio NSA kontraktininko Edwardo Snowdeno nutekinta informacija parodė, kad JAV agentai dideliu mastu visame pasaulyje seka elektroninėmis priemonėmis.

Tačiau pati BND greitai atsidūrė kritikos taikiklyje dėl pranešimų, kad ji šnipinėjo sąjungininkus Europoje NSA naudai.

Belgija ir Nyderlandai birželį pradėjo tyrimus dėl įtariamo šnipinėjimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi