Pasaulyje

2015.11.09 11:46

Ekspertai dėl Rusijos lėktuvo katastrofos dar neturi išvadų

15min.lt 2015.11.09 11:46

Šeštadienį tikėtasi, kad oficialiai bus patvirtinta, jog praėjusį savaitgalį katastrofą Sinajaus pusiasalyje patyręs Rusijos lėktuvas buvo susprogdintas. Tačiau Egipto tyrėjai dar nepriėmė galutinių išvadų.

Lėktuvu skrido 224 žmonės, visi jie žuvo. Lėktuvas skrido iš Šarm aš Šeicho į Sankt Peterburgą.

Šeštadienį paskelbta, kad galutinių išvadų tyrimų komisija dar nepriėmė. Kol kas svarstomos visos galimos katastrofos versijos, renkama tyrimui naudinga informacija.

Komisija, kurią sudaro 47 nariai iš Egipto, Prancūzijos ir Rusijos, planuoja artimiausiomis dienomis dar kartą aplankyti katastrofos vietą.

Žiniasklaidoje buvo pasirodžiusi informacija, kad lėktuvas greičiausiai patyrė ne avariją, o buvo susprogdintas. Apie tokią versiją penktadienį pranešė Prancūzijos naujienų portalas „Le Point“.

Vienas iš ekspertų leidiniui teigė, kad tikroji katastrofos priežastis buvo ne techninis gedimas ar piloto klaida, o sprogmuo, padėtas orlaivyje, ir susprogdintas jame.

Po katastrofos, kuri įvyko praėjusį šeštadienį, teroristinė „Islamo valstybė“ skelbė, kad ji yra atsakinga už šį išpuolį. Iš pradžių ši versija vertinta atsargiai, tačiau vėliau JAV prezidentas Barackas Obama teigė, kad tai gali būti tiesa.