Pasaulyje

2015.11.07 17:18

Italijos paveldą gelbsti mados atstovai

Italija yra garsi kinu, maistu, ir, žinoma, galybe kultūros objektų. Tik, deja, šaliai stinga pinigų daugeliui savo grožybių tinkamai prižiūrėti. Pagalbos ranką tiesia verslininkai.

Turbūt kiekvienas Romoje apsilankęs turistas stengiasi išvysti Trevio fontaną Romoje. Apsilankius prie jo būtina įmesti monetą – tikima, kad tai garantuoja grįžimą į Romą.

Skaičiuojama, kad per dieną turistai į fontaną sumeta 2–3 tūkstančius eurų. Per metus Romos savivaldybė taip surenka apie 700 tūkstančių, kurių dalis atitenka „Caritui“ – išlaikyti nakvynės namus, valgyklas benamiams.

Šis monetų mėtymas į fontaną kuriam buvo sustojęs, kol šią savaitę Italijos sostinės svečiai apdžiaugė – jie pustrečio šimto metų skaičiuojantį Trevio fontaną mato ką tik atidengtą po rimčiausio kada nors atlikto atnaujinimo. Tiesa, tai finansavo ne valstybė, o mados namai.

„Trevis yra vienas labiausiai lankomų ir vienas gražiausių paminklų pasaulyje. Prieš dvejus metus atsitiktinai išgirdome, kad trupa fontano dalys. Iškart paskambinome į Romos savivaldybę ir meras mums suteikė galimybę tapti išskirtiniu rėmėju, ką entuziastingai padarėme“, – pasakojo „Fendi“ mados namų vadovas Pietro Beccaris.

Daugiau apie mados ir valstybės bendradarbiavimą gelbėjant svarbius Italijos istorijos objektus žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.