Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.07 16:17

Lenkijos ir Baltarusijos santykiuose pastebimas atšilimas

DELFI.lt 2015.11.07 16:17

Europos Sąjungos (ES) pažadai naikinti dalį sankcijų Baltarusijai atsiliepė ir Lenkijos santykiams su šia šalimi, su kuria pastaraisiais metais jie buvo gana įtempti.

Baltarusija pradeda bendradarbiauti su Lenkijos specialiosiomis tarnybomis ir kuria bendrą sienos apsaugą nuo nelegalių emigrantų, informuoja TVN24.

Baltarusijos civilinių tarnybų vadovas „geros valios ženklan” perdavė Lenkijos Vidaus saugumo agentūrai dokumentus, susijusius su lenkų karininkų žudynėmis Katynėje.

Tai – Lavrentijaus Berijos pranešimas apie „specialių punktų” įkūrimą sovietinės Baltarusijos teritorijoje lenkų karininkams, kurie į nelaisvę buvo paimti po 1939 metų rugsėjo 17d. Sovietų Sąjungos kariuomenei įsiveržus į Lenkijos teritoriją.

Kaip sako Lenkijos Vidaus saugumo agentūros atstovas spaudai Maciejus Karczynskis, tai – geros valios ženklas.

Baltarusijos civilinių tarnybų vadovo perduotas dokumentas, tai sovietinės Baltarusijos Vidaus reikalų komisaro „pažyma nr.19”. Joje kalbama apie L. Berijos nurodymų vykdymą dėl „naujų stovyklų steigimo lenkų belaisviams”.

Ji datuota 1939 metų rugsėjo 30d. data – praėjus trims dienoms po sovietų kariuomenės įsiveržimo į Lenkiją. Joje pranešama, kad koncentracijos stovykla Kozielske jau yra visiškai parengta ir gali priimti 10 tūkstančių belaisvių.

Lenkija, gavusi šį dokumentą, paprašė Baltarusijos valdžios į savo archyvus įsileisti Lenkijos nacionalinės atminties instituto darbuotojus.

Spėjama, kad sovietinės Baltarusijos teritorijoje buvo nužudyta apie 3 870 Lenkijos piliečių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi