Pasaulyje

2015.11.09 11:49

Britanijos laineris rugpjūtį vos išvengė Egipto pajėgų paleistos raketos

BNS 2015.11.09 11:49

Viena Egipto karinių pajėgų raketa, paleista per pratybas rugpjūtį, praskriejo vos už 300 metrų nuo Britanijos lainerio, kuris artėjo prie oro uosto Raudonosios jūros kurorte Šarm aš Šeiche, šeštadienį pranešė britų laikraščiai.

Anot Britanijos pareigūnų, tai nebuvo „tyčinė ataka“, įvykusi rugpjūčio 23 dieną, kai raketa pralėkė netoli oro bendrovės „Thomson Airways“ lėktuvo, skridusio iš Londono ir gabenusio 189 keleivius.

Praėjusį šeštadienį, praėjus maždaug dviem mėnesiams po šio incidento, iš to paties kurorto turistus skraidinęs Rusijos lėktuvas sudužo Sinajaus pusiasalyje, žuvo visi 224 jame buvę žmonės.

Britanijos susisiekimo departamento (DfT) atstovas, komentuodamas rugpjūtį įvykusį pavojingą prasilenkimą su raketa, sakė: „Tuo metu ištyrėme incidentą, apie kurį buvo pranešta, ir padarėme išvadą, kad tai nebuvo tyčinė ataką ir kad tai veikiausiai buvo susiję su įprastomis Egipto kariuomenės pratybomis tame regione tuo metu.“

Bulvarinis dienraštis „Daily Mail“ nurodė, kad „Thomson Airways“ lainerio pilotas manevru išvengė raketos smūgio ir saugiai nutupdė lėktuvą. Turistams apie tai nebuvo pranešta.

„Pilotas buvo kabinoje ir pamatė raketą, artėjančią prie lėktuvo. Jis nurodė pasukti lėktuvą į kairę, kad išvengtų raketos, kuri buvo už maždaug 300 metrų, – laikraštis citavo vieną neįvardytą šaltinį. – Kitas „Thomson“ lėktuvas taip pat skrido į Šarm aš Šeichą tuo pačiu metu ir matė tą raketą.“

„Įgula buvo informuota, kad raketa buvo paleista per Egipto kariuomenės pratybas, bet tai, kas įvyko, sukėlė daug baimės. Dėl to incidento bendrovės darbuotojai nustėro“, – pridūrė šaltinis.

Vienas „Thomson Airways“ atstovas sakė, kad bendrovė „gali patvirtinti įvykį, apie kurį pranešė reiso TOM 476 įgula rugpjūčio 23 dieną.“

„Nusileidus Šarm aš Šeiche buvo atliktas pirminis įvertinimas, ir apie tą įvykį buvo nedelsiant pranešta Jungtinės Karalystės DfT pagal nustatytą protokolą, – aiškino jis. – DfT atliko nuodugnų tyrimą kartu su kitais Jungtinės Karalystės vyriausybės ekspertais.“

„Išnagrinėjusi šio incidento detales, tyrimo komisija padarė išvadą, kad priežasčių nerimauti nėra ir kad saugu tęsti mūsų skrydžių į Šarm aš Šeichą programą“, – pridūrė „Thomson“ atstovas.

Britanija trečiadienį sustabdė skrydžius į Šarm aš Šeichą, kilus įtarimų, kad Rusijos lėktuvo katastrofos priežastis galėjo būti džihadistų padėta bomba. Maskva tokį patį sprendimą priėmė penktadienį.

Šarm aš Šeichas yra populiarus tarp Britanijos ir Rusijos turistų. Šiame kurorte paprastai nuolat ilsisi apie 20 tūkst. Britanijos piliečių.

Maskva šeštadienį pranešė, kad Egipte tebėra beveik 80 tūkst. Rusijos piliečių, bet jų neketinama skubiai evakuoti – turistai galės grįžti numatytu laiku.

Tuo tarpu „Thomson Airways“ dabar skraidina į tėvynę britus, norinčius sugrįžti namo po Rusijos lainerio katastrofos. Pirmasis toks lėktuvas parskrido į Britaniją penktadienį.