Pasaulyje

2015.11.07 15:16

Maskvoje iškilmingai paminėtas 1941 metų istorinis karinis paradas

BNS 2015.11.07 15:16

Maskvos Raudonojoje aikštėje šeštadienį įvyko karinis paradas, skirtas paminėti istoriniam 1941 metų lapkričio 7-osios paradui, kuris buvo surengtas vykstant mūšiams su nacistinės Vokietijos pajėgomis sostinės prieigose.

1941 metais paradas vyko stebint Sovietų Sąjungos lyderiui Josifui Stalinui, o jo dalyviai tiesiai iš Raudonosios aikštės žygiavo į kovines pozicijas netoli Maskvos.

Šeštadienį parade dalyvavo keli tūkstančiai žmonių – karių, kariūnų ir jaunimo organizacijų aktyvistų. Vaikų judėjimo atstovai Raudonoje aikštėje išsirikiavo taip, kad sudarytų žodį POBEDA (Pergalė – liet.).

Dalis parado dalyvių vilkėjo Antrojo pasaulinio karo laikų Raudonosios armijos karių uniformas. Parado žiūrovai pamatė kavalerijos dalinių, karo laikų žiemines uniformas vilkinčių karių ir užtveriamųjų aerostatų, kurie būdavo naudojami apsisaugoti nuo aviacijos antskrydžių.

Parade taip pat parodytos karinės mašinos ir ginklai, naudoti 1939–1945, tarp jų tankas Т-34 ir reaktyvinės salvinės raketų ugnies sistemos. Ta karinė technika bus eksponuojama Raudonojoje aikštėje iki šeštadienio vakaro.

Lapkričio 7-osios paradas rengiamas Maskvoje 13 kartą. Sovietų Sąjungos laikais lapkričio 7-ąją būdavo minimos 1917 metų bolševikų revoliucijos metinės, bet nuo 1995-ųjų ši data buvo paskelbta viena iš Rusijos karinės šlovės dienų.

Prieš paradą Raudonojoje aikštėje įvyko ceremonija, per kurią buvo padėti vainikai prie Nežinomo kareivio kapo Aleksandro sode prie Kremliaus sienų. Toje ceremonijoje dalyvavo tebegyvenantys 1941 metų lapkričio 7-osios parado dalyviai, Maskvos miesto dūmos deputatai ir vyriausybės pareigūnai, visuomeninių organizacijų nariai.