Pasaulyje

2015.11.06 17:16

Ką slepia keisti skambučiai iš Rusijos Lenkijos kariams?

Algirdas Acus, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.11.06 17:16

Turbūt dažnam kyla intriga, kai mobilusis telefonas skamba rodydamas nežinomą numerį. O intriga dar didesnė, jeigu skambinantis numeris prasideda ne įprastu lietuvišku kodu (+370), bet nematytu užsienietišku. Lenkijos kareiviai, savo asmeniniuose telefonuose išvydę numerį, prasidedantį kodu +7, žyminčiu Rusiją, labai norėdavo išnarplioti intrigą ir atsiliepti.

Tik nespėdavo, nes skambutis trukdavo labai trumpai. O pabandžius atskambinti susiekti su adresatu nepavykdavo.

Tokią keistą tendenciją, paplitusią būtent tarp Lenkijos kariuomenės kareivių arba kariuomenėje dirbančių civilių, paviešino Lenkijos dienraštis „Nasz Dziennik“. Po dienraščio publikacijos jau nueinantis šalies gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas žiniasklaidai paskelbė, kad nurodė Lenkijos žvalgybai rimčiau pasidomėti, kaip tokie skambučiai pasiekia su kariuomene susijusius asmenis.

Pasak T. Siemoniako, jo asmeniško dėmesio dėl tokių keistenybių jau anksčiau prašė pačios saugumo struktūros. Tačiau kol kas neaišku, ar tendencija slepia kokį nors rimtą pavojų.

Daugiau apie tai žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.