Pasaulyje

2015.11.06 16:25

Kanados premjeras: mes pasiruošę priimti 25 tūkst. pabėgėlių iš Sirijos

BNS 2015.11.06 16:25

Naujasis Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau ketvirtadienį pareiškė sieksiąs tesėti pažadą iki kitų metų pradžios priimti 25 tūkst. pabėgėlių ir sugrąžinti naikintuvus, kurie kaunasi su „Islamo valstybės“ grupuote Irake ir Sirijoje.

„Tikslas išlieka – iki sausio 1 dienos priimti 25 tūkst. pabėgėlių iš Sirijos“, – sakė jis Kanados radijui savo pirmajame interviu premjero poste.

Patekusiems į Kanadą pabėgėliams turi būti suteikta galimybė paremti savo šeimas, tuo jie duotų naudos ir savo bendruomenei, ir visai šaliai, kaip darydavo „anksčiau bangomis plūstantys imigrantai ir pabėgėliai“, nurodė J. Trudeau.

Jis taip pat pranešė, kad gynybos ministras Harjitas Sajjanas rūpinasi, jog kovose su „Islamo valstybe“ Irake ir Sirijoje dalyvaujantys Kanados karo lėktuvai būtų sugrąžinti į tėvynę.

Pernai Kanada Artimųjų Rytų regione iki 2016-ųjų kovo mėnesio dislokavo savo naikintuvų CF-18 taip pat apie 70 specialiosios paskirties karių, kurie moko kurdus Irako šiaurėje.

Naikintuvai bus sugrąžinti namo greitai, laikantis „atsakingumo“ ir „gerbiant mūsų sąjungininkus“, sakė J. Trudeau, kuris dar pridūrė, kad H. Sajjanas „įvertins įvairius variantus, kad būtų užtikrinta, jog mes laikomės savo pažado“ nutraukti bombardavimą.