Pasaulyje

2015.11.06 11:58

Danija atžariai pasisakė apie Švedijos prašymą pasidalyti migrantų našta

BNS2015.11.06 11:58

Danijos užsienio reikalų ministras ketvirtadienį tiesmukai pakomentavo Švedijos reikalavimą, kad Briuselis padėtų perkelti kitur dalį jos įsileistų pabėgėlių, pareiškęs, kad Stokholmui vertėtų pereiti prie griežtesnės prieglobsčio suteikimo politikos, kokią yra nustačiusi Kopenhaga.

„Kiekviena šalis pasirinko (savo) politiką dėl pabėgėlių, – ministras Kristianas Jensenas sakė Danijos naujienų agentūrai „Ritzau“. – Jie pasirinko saviškę ir dabar privalo tvarkyti ją, kaip nori.“

„Mes parodėme, kaip Danija pasirinko tvarkytis su šia krize. Jeigu kitos šalys galės pasimokyti ir pasisemti įkvėpimo, manau, tai bus nuostabu“, – pridūrė jis.

„Tai, ko gero, yra geriausia pagalba, kokią galime jiems suteikti“, – K. Jensenas sakė kitą dieną po to, kai Švedijos ministras pirmininkas Stefanas Lofvenas paprašė padėti perkelti dalį prieglobsčio prašytojų į kitas ES šalis, Stokholmui nebeįstengiant susitvarkyti su rekordiniu migrantų antplūdžiu.

Ketvirtadienį Stokholmas taip pat nurodė prašysiantis nepaprastosios ES pagalbos šiai krizei spręsti.

9,8 mln. gyventojų turinti Švedija planuoja šiais metais priimti iki 190 tūkst. prieglobsčio prašytojų. Tuo metu 5,6 mln. gyventojų turinti Danija ruošiasi priimti tik 20 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt