Pasaulyje

2015.11.06 10:51

Turkijos oro linijos siunčia saugumo komandą į Šarm aš Šeichą

ELTA2015.11.06 10:51

Turkijos oro linijos išsiuntė saugumo komandą į Šarm aš Šeicho oro uostą Egipte, kad ši įvertintų saugumo procedūras, pranešė kompanijos atstovas po to, kai šeštadienį sudužo iš minėto oro uosto pakilęs Rusijos oro linijų lėktuvas, skelbia „Reuters“.

Atstovas nurodė, kad, atsižvelgdama į komandos ataskaitą, kompanija nuspręs dėl skrydžių vykdymo į Šarm aš Šeichą. Nacionalinis Turkijos oro vežėjas saugumo sumetimais atšaukė ketvirtadienio skrydžius į ir iš šio Egipto kurorto.

Rusijos aviacijos kompanijos „Kogalymavia“ (Metrojet) lėktuvas A321, skridęs maršrutu Šarm aš Šeichas–Sankt Peterburgas, sudužo spalio 31 d., praėjus 23 minutėms po pakilimo už 100 kilometrų nuo Šiaurės Sinajaus provincijos administracinio centro El Arišo miesto. Iš viso lėktuvu skrido 217 keleivių ir septyni įgulos nariai. Jie visi žuvo. Dauguma keleivių buvo rusai.

Trečiadienį Britanija atšaukė visus skrydžius į ir iš Šarm aš Šeicho, baimindamasi, kad katastrofos priežastimi galėjo tapti sprogstamasis įtaisas. Jungtinės Karalystės tyrėjai, bandantys išsiaiškinti Rusijos oro linijų lėktuvo katastrofos priežastį, mano, kad prieš pakilimą į orlaivio bagažo skyrių buvo įdėta bomba. Tačiau Egiptas ir Rusija teigia, kad šie tvirtinimai yra pirmalaikiai.